/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ezinecancel

Çanakkale Ezine Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Ezine Kiralık Konut Arayanlar İçin ilçe yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ezine kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Ezine Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bölge, Çanakkale ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Çanakkale il merkezine 42 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin doğusunda Bayramiç, batısında Ege Denizi, kuzeyinde Çanakkale ili, güneyinde ise Ayvacık ilçesi yer almaktadır. Kireç taşı, kurşun, demir ve maden yer altı kaynakları bakımından oldukça zengin olan bölge ikinci dönem jeolojik yapılardandır. Büyük bir volkanik kütle üzerinde yer alan ilçe düzlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Ezine kiralık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin batı, kuzey ve güney bölgelerinde dağlık araziler bulunduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yer alan en yüksek tepeler Zambak ve Çığrı tepeleridir. İlçe ovalık alanlar bakımından da oldukça zengindir. Ezine ovası haricinde ilçede bulunan önemli ovalar:

  • Üsküfçü Ovası

  • Kestanbol Ovası

  • Mahmudiye Ovası

  • Kızılköy Ovası

Sulak araziler bakımından oldukça zengin olan ilçede yer alan en önemli akarsu Menderes Çayı’dır. Menderes Çayı, Ezine Ovası içerisinden geçerek Çanakkale Boğazı’na dökülmektedir. İlçe sınırları içerisinde Menderes Çayı haricinde Şeytan Deresi, Kocalaş Deresi, Andık Deresi, Koca Tepe Deresi, Uzunalık Deresi ve Çatak Deresi bulunmaktadır.

Ezine Kiralık Konut Arayışındakiler İçin İlçe İklim Bilgisi

Marmara ve Ege Bölgelerinin geçiş kısmında yer alan bölgede Marmara ve Ege Bölgesi’nin iklim özellikleri görülmektedir. Çanakkale Ezine kiralık konut arayışındaki vatandaşlar ilçede yazların sıcak ve kurak, kışların ise ılık ve yağışlı geçtiği bilgisine ulaşmaktadır. İlçede gerçekleşen yağışların büyük bir kısmı yağmur formundadır. İlçe yağışlar genellikle sonbahar aylarında gerçekleşmektedir. İlçede kış mevsiminde kısa süreli olarak kar yağışı görülmektedir. En sıcak dönemlerin Temmuz ve Ağustos ayları olduğu ilçede en soğuk aylar ise Ocak v Şubat’tır. Ortalama yağış miktarının yıllık 626 mm olduğu ilçede nem ortalaması oldukça yüksektir.

Ezine Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Eğitim Bilgisi

Ezine sahibinden ucuz kiralık konut arayan kişiler ilçe eğitimi hakkında yoğun araştırmalar yapmaktadır. Ezine kiralık ev arayan çocuklu ailelerin etrafından konut tercihinde bulunabileceği okullardan bazıları: 75.Yıl İlkokulu, Çetmi İlkokulu , Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi, Ezine Çok Programlı Anadolu Lisesi, Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu, Gazi İlkokulu, Geyikli Çok Programlı Anadolu Lisesi, Halk Eğitim Merkezi, Ezine Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi, Pınarbaşı İlkokulu, Sarısöğüt İlkokulu’dur.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

28 Temmuz 2020

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

27 Temmuz 2020

İkinci El Konutta Faiz Oranı Değişti

İkinci El Konutta Faiz Oranı Değişti

24 Temmuz 2020

Ezine Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.