/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gelibolucancel

Çanakkale Gelibolu Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Gelibolu Kiralık Konut Arayanlara Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Gelibolu kiralık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut kira piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Gelibolu, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale’nin Boğaz ile Saroz Körfezi arasında kalan bir ilçesidir. Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan yarımada, aynı zamanda Avrupa kıtasının güneydoğusundaki son kara parçasıdır. Kuzeyden Trakya’ya bağlanır. Gelibolu ilçesi, aynı isme sahip yarımadanın kuzeydoğu kıyısında, Çanakkale Boğazı’nın Marmara Denizi’ne açıldığı noktada bulunur. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Gelibolu da Çanakkale Savaşı’nda tarihi bir zafere adını altın harflerle kazıtmış ve ülkemiz adına oldukça önemli stratejik bir dönemin temel yapı taşlarından birisini oluşturmuştur. Gelibolu ilçesi, Çanakkale boğazı gibi Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan, stratejik önemli bir su yolunun başında bulunur. İlçenin doğusunda Çanakkale boğazı, yarımadanın diğer kısımlarını ise Ege Denizi ve bu denizin Trakya’ya doğru uzanan bir parçası olan Saroz Körfezi çevreler. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçede karasal iklim ile akdeniz iklimi arasında bir geçiş iklimi özelliği vardır. 

Gelibolu Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari Yapısı

Gelibolu’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Ege Denizi, Saroz Körfezi ve Tekirdağ il sınırı,
 • Güneyinde Çanakkale Boğazı ve karşısında Lapseki ilçesi,
 • Batısında Ege Denizi ve Eceabat ilçesi,
 • Doğusunda Çanakkale Boğazı, Marmara Denizi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 44.809’dur. Bu sayının yüzde 46,05’i kadın, yüzde 53,95’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 823 kilometrekare, rakımı ise 25 metredir. Gelibolu Yazıcızade kiralık daire gibi farklı alternatif ilanları arayanların tercih edebileceği toplam 10 mahalle vardır. Bu mahalleler;

 • Camiikebir Mahallesi,
 • Hoca Hamza Mahallesi,
 • Çeşme Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Yazıcızade Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Alaeddin Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Keşanoğlu Mahallesi,
 • Gazi Süleyman Paşa Mahallesidir. 

Gelibolu kiralık daire seçenekleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Gelibolu Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 100 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 6 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 15 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 867 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Çanakkale Gelibolu Camiikebir Mahallesi kiralık evler ya da Gelibolu kiralık köy evi gibi tüm seçenekler için ilanlarımızı detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Gelibolu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.