/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gökçeadacancel

Çanakkale Gökçeada Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gökçeada Kiralık Konut Arayanlara Özel Rehber

Gökçeada kiralık konut bakan EmlakJet ziyaretçilerinin ilçe hakkında kafasında bir soru işareti kalmaması için bu yazıyı hazırladık. Gökçeada, Çanakkale’nin bir ilçesidir. Aynı zamanda ülkemizdeki en büyük adadır. Ege Denizinin kuzeyinde bulunur. Saros Körfezi girişindedir. 91 kilometreden oluşan sahil kıyı şeridine sahiptir. Yıllık yağışı 950-1050 mm’dir. İlçenin yüzölçümü 286 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 48 metredir. Gökçeada Kuzu Limanı, Kabatape Limanına 14 mil ve Çanakkale’ye 32 mil uzaklıktadır. Coğrafyası oldukça farklıdır. Ovalar ve tepelerin art arda sıralandığı değişik bir araziye sahiptir. Engebeli ve dağlık bir arazi yapısına sahiptir. Adanın yaklaşık %77’sini dağlık alanlar oluşturur. Kuzey kısımlarında Marmara iklimi ve güney kısımlarında Akdeniz iklim tipi görülür. Yılın büyük çoğunluğu rüzgarlıdır. Adada beş tane gölet yer alır. Zeytinli Barajı da adadaki su ihtiyacının çoğunluğunu karşılar.

Gökçeada Kiralık Konut Bakanlara İlçedeki Gezi Noktaları

Adadaki Rum köyleri meşhurdur. Köylerin tarihi oldukça eskilere dayanır. Bu köylerde kiliseler de vardır ve bu kiliseler ziyaretçilerin oldukça dikkatini çeker. Zeytinlik Köyü turistlerin oldukça dikkatini çeken yerler arasındadır. Çınaraltı da ilçede görülmesi gereken yerlerdendir. Köyün girişinde yaşlı bir çınar ağacı vardır. Bu ağaç 625 küsur yaşındadır. Bu ağaçla beraber adada korunma altında 6 ağaç daha vardır. Ağaçların en yaşlı olanı Çınaraltında yer alır. Doğayla içi içe vakit geçirebileceğiniz aynı zamanda piknik yapabileceğiniz bu yerde tarihi bir çeşme de yer alır. Bu çeşmeyle beraber Çınar ağacının etrafı örülmüş ve koruma altına alınmışlardır. İlçede yer alan diğer gezilecek yerler; Gökçeada Kaya Mezarı, Gökçeada Peynir Kayalıkları, Tuz Gölü, Sualtı Milli Parkı ve Gökçeada Uğurlu Köyüdür. Ada yaz aylarında ise denize girmek için ideal koylara ve plajlara sahiptir. Adadaki Aydıncık Plajı, Laz Koyu, Yuvalı Plajı, Gizli Liman, Yıldızkoy, Marmaros ve Kuzu Liman Plajında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. İlçede bu güzellikleri görmek ve tatilinizi burada geçirmek istiyorsanız Gökçeada kiralık yazlık ilanlarına da sitemizden ulaşmanız mümkün.

Gökçeada Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Tarihi

Gökçeada hakkında bilgiler Orta Çağ dönemine kadar bulunmuştur. Bizans İmparatorluğu adada hüküm sürmüştür. 1466 yılında ada Venediklilerin hükümdarlığı altına girmiştir. 1470’te de Türk hakimiyetine girmiştir. Ada halkı devlete tarafından bölgenin yalı ve kalelerini korumak üzere görevlendirilmiştir. Hizmetleri karşılığında ada halkına dirlik verilmiştir. Ada 17. yüzyılda Venediklilerle yapılan mücadelelere tanık olmuştur. Çünkü Gökçeada Venediklilerin sık sık sığındığı bir yerdir. 1698’de ise Venedikliler tarafından ada halkı haraca bağlanmıştır. Bunun üzerine Türk kıyıları Mustafa Ağa önderliğinde savunulmuş ve Venedik Donanması adadan kaçmak zorunda kalmıştır. Adada Balkan Savaşlarında İmroz Deniz Savaşı yaşanmıştır. Yunanlılar savaşı bırakıp Mondros Limanına doğru gidince savaş sona ermiştir. Lozan Anlaşması ile de 1923 yılında Gökçeada Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılmıştır.

Gökçeada Kiralık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konutların sayısı 6.742’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı 3,07’dir. Toplam işyeri sayısı 988’dir. İlçedeki kiralık konutların ortalama alanları 55 metrekaredir. Gökçeada kiralık konut fiyatları ortalama 637 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen kira miktarı 12 Türk Lirasıdır. 1+1 ve 50 metrekareden oluşan ortalama bir konutun kirası 392 Türk Lirasında denk gelir.

Siz de ev arayışınızda bütçe ortalamanızı belirlediyseniz ilgili ilanlar sitemizde sizlerle buluşuyor. İstediğiniz kriterleri karşılayan Gökçeada kiralık müstakil evler ya da dairelere listeleme sayfalarımız aracılı ile hızla bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Gökçeada Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.