/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Lapsekicancel

Çanakkale Lapseki Kiralık Ev

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Lapseki Kiralık Konut Arayışında Olanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Lapseki kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası  hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Lapseki, Çanakkale ilinin Anadolu kıtasında bulunan bir ilçesidir. İl merkezine 35 kilometre mesafededir. Çanakkale Boğazı’nın giriş noktasındaki Lapseki ile Boğaz’ın karşı yakasındaki Gelibolu arasındaki feribot 24 saat çalışmaktadır. İlçe, Boğaz kıyısındaki dört önemli yerleşimden birisidir. Antik Çağd’daki ismi Lampsakos olarak bilinir. Foçalıların kurduğu bir koloniden geldiği düşünülmektedir. Lapseki ilçesi 1356’da Osmanlı topraklarına katılmış, 1. Dünya Savaşı’nda bir süre İngiliz ve Fransızların işgalinde kalmıştır. İlçe halkının ekonomik geçim kaynakları tarım, hayvancılık, balıkçılık ve turizmdir. Kiraz ve şeftali tanınan tarım ürünleridir. Her yıl 2- 14 Haziranda Kiraz Şenliği gerçekleştirilir. İlçede bulunan tarihi eserler; Süleyman Paşa, Umurbey Hüdavendigar Camii ile Yakup Bey Külliyesidir. Türklerin Avrupa yakasına ilk çıkıl yeri olan Çardak Beldesi ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Lapseki kiralık daire düşünenler için çevresindeki diğer yerleşim yerleri şunlardır;

 • Kuzeyinde ve batısında Marmara Denizi, Çanakkale Boğazı,
 • Doğusunda Biga ilçesi,
 • Güneyinde Çanakkale Merkez ilçesi,
 • Güneydoğusunda Çan ilçesi,
 • Kuzeybatısında Çanakkale Boğazının arkasında Gelibolu ilçesi ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 27.327 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,02’si kadın, yüzde 49,98’i erkekten oluşmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 955 kilometrekaredir. Lapseki ilçesinde ılıman Ege ve Akdeniz iklimleri özelliği görülmektedir. 

Lapseki Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre ilçede bulunan kiralık evlerin genel piyasa bilgileri şu şekilde verilmektedir;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi ortalama 22 yıl,
 • Metrekare birim kira ücreti 5 - 12 TL arasında değişmektedir,
 • Ortalama kiralık ev ücreti; 941 TL’dir. 

İlçenin deniz kıyısında en çok tercih edilen Lapseki Çardak kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı incelemeyi unutmayın. Toplam 6 adet mahalle bulunur. Bunlar; Umurbey Merkez Mahallesi, Gaziyakupbey Mahallesi, Dalyan Mahallesi, Gazi Süleyman Paşa Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Tekke Mahallesidir. 

Lapseki Kiralık Konut Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı verilerine göre Çanakkale’nin Lapseki ilçesindeki konutların kiralık ücretleri konut tipine göre şu şekilde hesaplanmaktadır;

 • 2+1 100 metrekarelik konut kira ücreti ortalaması 784 Türk Lirası,
 • 3+1 120 metrekarelik konut kira ücreti ortalaması 905 Türk Lirasıdır.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Çanakkale Lapseki Umurbey kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.