/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenicecancel

Çanakkale Yenice Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yenice Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Yenice kiralık konut bakan ziyaretçilerimizin aklındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla bu yazıyı hazırladık. Yenice, Çanakkale’nin ilçelerinden bir tanesidir. Şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 89 kilometredir. 1418 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Rakımı 310 metre civarlarındadır. İlçe Kaz Dağlarının kuzey yamacında yer alır. İlin en zengin bitki örtüsüne sahip olan bölgesidir. Bölge Agonya’nın içinde bulunur. İlçede Akdeniz iklimi, Karadeniz iklimi ve Karasal İklim tipi özelliklerinin karşımı niteliğindeki Marmara iklim tipi görülür. İlçenin %70’i ormanlardan oluşur. Bölge doğa fotoğrafçıları tarafından oldukça tercih edilir. Kaz Dağları - Yenice Ormanları hem fotoğraf çekimleri için hem de müthiş doğasıyla keyifli vakit geçirmek için idealdir. Bölge trekking, kuş gözlemciliği ve diğer doğa sporları için uygundur. Bölge sadece doğası ile değil tarihiyle de dikkat çeker. Issız Cuma Camii ve Yenice Belediyesi Türk Evi Etnografya Müzesi bu yerlerden bazılarıdır.

Yenice Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi

Bölge halkının geçim kaynakları genellikle tarıma dayanır. Başlıca yetiştirilen tarım ürünleri tütün ve baklagillerdir. Ayrıca bölgede çilek yetiştiriciliği de yapılır. Üretilen tarım ürünlerinin depolandığı soğuk hava depoları ilçede bulunur. İlçe halkından toplanan ürünler toptancılar vasıtası ile İstanbul ve Çanakkale Merkezi gibi diğer bölgelere götürülerek satışa sunulur. İlçede tarım dışında hayvancılık da yapılır. Hayvancılık da arıcılık yapılır. Fakat elde edilen ürünler ailenin kendi ihtiyacı kadardır. Son zamanlarda bölge av turizmi açısından değerlenmektedir.

Yenice Kiralık Konut Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyler

Yenice ilçesinin 2 belediyesi, 6 mahallesi ve 76 köyü vardır. İlçenin köyleri; Akçakoyun Köyü, Çakıroba Köyü, Engeci Köyü, Boynanlar Köyü, Hacıyusuflar Köyü, Gümüşler Köyü, Çınarcık Köyü, Akköy Köyü, Başkoz Köyü, Güzeloba Köyü, Hıdırlar Köyü, Çınarköy Köyü, Bayatlar Köyü, Alancık Köyü, Hamdibey Köyü, Çiftlik Köyü, Aşağıçavuş Köyü, Çukuroba Köyü, Kalabakbaşı Köyü, Davutköy Köyü, Araovacık Köyü, Kızıldam Köyü, Haydaroba Köyü, Çamoba Köyü, Karaköy Köyü, Armutçuk Köyü, Kurtlar Köyü, Karaaydın Köyü, Bekten Köyü, Kovancı Köyü, Aşağıinova Köyü, Pazarköy Köyü, Kuzupınarı Köyü, Hacılar Köyü, Oğlanalanı Köyü, Ahiler Köyü, Canbaz Köyü, Namazgah Köyü, Karadoru Köyü, Aşağıkaraaşık Köyü, Taban Köyü, Sarıçayır Köyü, Karabey Köyü, Çakır Köyü, Sameteli Köyü, Öğmen Köyü, Karasu Köyü, Bağlı Köyü, Yeniköy Köyü, Umurlar Köyü, Reşadiye Köyü, Darıalan Köyü, Ballıçay Köyü, Yukarıkaraaşık Köyü, Üçkabaağaç Köyü, Seyvan Köyü, Koruköy Köyü, Yarış Köyü,Çal Köyü, Yukarıçavuş Köyü, Suuçtu Köyü, Kırıklar Köyü, Çırpılar Köyü, Yukarıinova Köyü, Soğucak Köyü, Kargacı Köyü, Yalıoba Köyü, Gündoğdu Köyü, Torhasan Köyü, Örencik Köyü, Yeşilköy Köyü, Sazak Köyü, Kabalı Köyü, Yağdıran Köyü, Nevruz Köyü ve Sofular Köyüdür. Çanakkale Yenice kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

  • Kurtuluş Mahallesi,

  • Atatürk Mahallesi,

  • Eski Yenice Mahallesi,

  • Yeni Mahallesi,

  • Cumhuriyet Mahallesi ve

  • Kışlalar Mahallesidir.

Yenice Kiralık Konut Fiyatları

İlçedeki toplam konut sayısı 19.095’tir. Bu kontlara düşen kişi sayısı 2,08’dir. İlçede bulunan toplam işyeri sayısı 2.025’tir. Temmuz 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede yer alan evlerin büyüklükleri 95 metrekaredir. Yenice kiralık konut fiyatları ortalama 532 Türk Lirasıdır. Ortalama birim kira bedeli 6 Türk Lirasında denk gelir.

Ev arayışınızda EmlakJeti tercih ederek en doğru kararı verdiniz. Sitemiz ilçedeki ilanları sizler için bir araya getirdi. Siz de Çanakkale Yenice de kiralık ev arayışınızda listeleme sayfalarımızdan yararlanabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Yenice Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.