/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Atkaracalarcancel

Çankırı Atkaracalar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Atkaracalar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Atkaracalar kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Atkaracalar Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

İlçe 1880 yılından bu yana Atkaracalar ismi ile anılmaktadır. İlçe statüsüne 1927 yılında kavuşan ilçe Çankırı iline 105 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin batısında Çerkeş, doğusunda Kurşunlu, kuzeyinde Melan Çayı, Kocadağ ve Çerkeş ilçesi, güneyinde ise Dumanlı Dağı ve Orta ilçesi yer almaktadır. Atkaracalar kiralık konut arayışında olan vatandaşlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe halkının temel geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık faaliyetleri yer almaktadır. Tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve sebze tarımının yapıldığı ilçede sürdürülen bir diğer ekonomik faaliyet ise hayvancılıktır. İlçede büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yanı sıra kümes hayvanları yetiştiriciliği de yapılmaktadır.

Atkaracalar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

İlçe ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında buğday, arpa, baklagiller ve yem bitkileri gelmektedir. İlçede yer alan tarım arazilerinin büyük bir bölümünde sulama yapılamamaktadır. Bu sebep ile bölgedeki bu alanlar çayır ve mera hayvancılık faaliyetleri için oldukça uygundur. Çankırı Atkaracalar kiralık konut arayışında olan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçede hayvancılık faaliyetlerin büyükbaş, küçükbaş ve arıcılık faaliyetleri olmak üzere üçe ayrıldığı bilgisine ulaşmaktadır. Hayvacılık faaliyetlerinin gün geçtikçe geliştiği bölgede yetiştirilen tarım ürünleri genellikle hayvancılık faaliyetleri desteklemekte ve hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. Bu bölgede yaşamak isteyen vatandaşlar ilçede hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Atkaracalar Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçe toplam nüfusu  7 bin 213’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,71’ini (3 bin 730) erkek, yüzde 48,29’unu (3 bin 483) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Atkaracalar kiralık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 10 adet köy bulunmaktadır. Atkaracalar kiralık daire arayanların ilçe içerisinde konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Cumhuriyet Mahallesi Hoca Mahallesi Hürriyet Mahallesi, İlker Mahallesi, Kıran Mahallesi, Mollaosman Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi, Nevzat Ayaz Mahallesi, Budakpınar Köyü, Demirli Köyü, Eyüpözü Köyü, Hüyükköy Köyü, Kızılibrik Köyü, Kükürt Köyü, Susuz Köyü ve Yakalı Köyü’dür. 

Sizler de kiralık daire tercihinizi Çankırı Atkaracalar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çankırı Atkaracalar da kiralık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlıca karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

30 Temmuz 2021

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

30 Temmuz 2021

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

30 Temmuz 2021

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

29 Temmuz 2021

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

29 Temmuz 2021

Atkaracalar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.