/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayramörencancel

Çankırı Bayramören Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bayramören Kiralık Konut Arayanlara Özel Rehber

Bayramören kiralık konut ilanları arasında size en uygun olan evi ararken kısa bir ara verebilirsiniz. Bu arada ilçe hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Bayramören, Çankırı’nın ilçelerinden bir tanesidir. İlçenin tarihi oldukça eskilere dayanır. Bölgenin ilk olarak kimler tarafından kurulduğu tam olarak bilinememektedir. Geçmişte Doğu Karadeniz taraflarından geldiği düşünülen Rumların burada yaşadığı bilinir. Bölgedeki bazı köylerin Rum köyü olarak kullanıldığı bu köylerin eski adlarından anlaşılır. Rumlar geçim kaynaklarını kalaycılık, çömlekçilik, bakırcılık, tarım ve hayvancılıktan sağlamışlardır. Yaşadıkları bölgelerin doğal afetlerle zarar gördüğü ve kaybolduğu bilinir. Bayramören ilçesi Cumhuriyet yıllarında köy konumundaydı. İlçe daha sonra Kurşunlu ilçesine bağlı bucak merkezi olmuştur. 1973 senesinde belediyelik statüsü kazanmıştır. 1990 senesinde ise ilçe konumuna getirilmiştir. Bölgede yer alan tarihi ahşap köprü ilçenin simgelerindendir. Bu köprünün tam olarak kimler tarafından inşa edildiği bilinmemektedir. Melan Çayında yer alan köprünün 19. yüzyılda inşa edildiği düşünülür.

Bayramören Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 4.258’dir. Bu nüfusun 2.152’i erkek, 2.106’sı kadındır. Oranlar isek nüfusun %49,46’sını kadınlar ve %50,54’ünü erkekler oluşturur. Bayramören bu nüfus ile Çankırı’nın en düşük nüfusa sahip olan ilçesidir. İlçenin nüfusunun düşük olmasının sebeplerinden biri de iş alanlarının az olması ve coğrafyası nedeniyle birçok göç vermesidir. İlçenin 2017 yılı nüfusu 2.126’dır. Bir sene içerisinde ilçe nüfusu yaklaşık iki kat artmıştır. İlçenin yıllık nüfus artış oranı % 100,28’dir. Nüfus yoğunluğu 14’tür. Yan kilometrekare başına düşen insan sayısı 14 kişiye denk gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 3.000’dir. Bu konutlara düşen kişi sayısı 0,89’dur. Toplam işyeri sayısı 40’tır. İlçenin toplamda 1 belediyesi 3 mahallesi ve 27 köyü vardır. Çankırı Bayramören satılık ev arayışlarınızda tercih edebileceğiniz mahallelerin nüfusları ise aşağıdaki gibidir.

  • Merkez Mahallesi 573,

  • Zübeyde Hanım Mahallesi 227 ve

  • Köprülübey Mahallesi 69’dur.

Bayramören Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafyası

Bayramören kiralık konut arayan okuyucularımız arasında ilçenin coğrafi konumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler olabilir. Bayramören ilçesi şehrin kuzeybatısında bulunur. İlçenin Çankırı merkeze olan uzaklığı yaklaşık 77 kilometredir. Bu uzaklık karayolu ile ortalama 1 saat 15 dakika sürer. Bölgenin güney tarafında Kurşunlu ilçesi ve Atkaracalar ilçesi, kuzey tarafında Kastamonu ili, doğu tarafında Kurşunlu ilçesi, batı tarafında Çerkeş ilçesi ve Karabük ili yer alır. 310 kilometrekareden oluşan bir alan üzerine kurulmuştur. İlçe deniz seviyesinden ortalama 868 metre yüksekliğe sahiptir. Tarihi ve doğasıyla oldukça küçük bir ilçedir. İlçe Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu bölgesinin arasında yer aldığı için her iki bölgenin de iklim özelliklerini gösterir. Bölgede genellikle İç Anadolu Bölgesine ait olan karasal iklim tipi görülür. İlçede yaz ayları kurak ve sıcak geçer iken kış ayları ise yağışlı geçer.

Ev arayışları EmlakJet sayesinde oldukça kolay ve hızlı. İsteklerinize ve ihtiyaçlarına en çok uyan o evi en kısa sürede bulabilmek için listeleme sayfalarımıza göz atmalısınız. Siz de Çankırı Bayramören kiralık müstakil ev ya da daire arayışınızda sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Bayramören Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.