/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eldivancancel

Çankırı Eldivan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Eldivan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Eldivan kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Eldivan Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ilinin önemli ilçelerinden biri olan Eldivan ismini Yanlar Deresi ve Dümelli Ovası’nın çevirdiği dağlardan almaktadır. Halk dilinde İldivan olan dağın ismi 1071 sonrasında Türklerin Anadol’ya yerleşmesi ile birlikte Türklerin toplanma yeri olmuştur. Bölgeye Er Divanı denilmiş olup, bölge sonraki dönemlerde Eldivan ismini almıştır. Eldivan kiralık konut arayışında olan kişiler ilçenin doğusunda Çankırı, batısında Şabanözü, kuzeyinde Korgun, güneyinde ise Ankara ilinin Kalecik ilçesinin yer aldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Çankırı iline 18 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe 1450 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Kilometrekare başına 134 kişinin düştüğü ilçenin denizden yüksekliği 1167 metredir. İlçede yer alan İldivan Dağı bölgedeki en önemli yükseltidir. İldivan Dağı’nda yer alan yayla bölgedeki en önemli yayladır. İlçe merkezi çevresine göre çukur bir alanda yer almaktadır. Bu sebeple kış aylarında bölgeye gelen soğuk hava kütleleri ilçe merkezine yığılmakta ve bölgedeki kış şartlarını ağırlaştırmaktadır. İlçe halının geçim kaynaklarının başında tarım ve hayvancılık faaliyetleri gelmektedir. Karasal iklimin hakim olduğu ilçede hububat tarımı ve meyve sebze yetiştiriciliği yapılırken hayvancılık faaliyetleri olarak ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Eldivan kiralık daire arayanlar ilçedeki dağlık alanların çam ağaçları ve meşelerle kaplı olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu sebeple ilçenin havası oldukça temizdir. Ayrıca Türkiye’deki en önemli kiraz bahçeleri de ilçe içerisinde yer almaktadır. 

Eldivan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 588’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,97’sini (3 bin 792) erkek, yüzde 50,03’ünü (3 bin 796) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Eldivan kiralık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve 16 adet köy bulunmaktadır. Eldivan kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Bahçelievler Mahallesi, Beydere Mahallesi, Cami Mahallesi, Çay Mahallesi, Dere Mahallesi, Topraklık Mahallesi, Akbulut Köyü, Akçalı Köyü, Alva Köyü, Büyükhacıbey Köyü, Çiftlik Köyü, Çukuröz Köyü, Elmacı Köyü, Gölez Köyü, Gölezkayı Köyü, Hisarcık Köyü, Hisarcıkkayı Köyü, Küçükhacıbey Köyü, Sarayköy Köyü, Sarıtarla Köyü, Seydiköy Köyü ve Yukarıyayla Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Çankırık Eldivan ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çankırı Eldivan’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Eldivan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.