/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kızılırmakcancel

Çankırı Kızılırmak Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kızılırmak Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kızılırmak kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Kızılırmak Kiralık Konut Arayanlara ilçe Genel Bilgileri

Çankırı ilinin güneydoğusunda yer alan Kızılırmak ilçesi, Osmanlı Dönemi’nde Kalecik ilçesine bağlı bir nahiye idi. Eski ismi İnallı Banu olan ilçenin 1985 yılında belediye teşkilatlanması kurulmuştur. 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşan Kızılırmak ilçesinin yüzölçümü 434 kilometrekaredir. Kızılırmak kiralık daire arayanlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin kuzeyinde Çorum ilinin Bayat ilçesi, güneyinde Kırıkkale ilinin Sulakyurt ilçesi, batısında Çankırı Merkez ilçesi, doğusunda ise Çorum iline bağlı Sungurlu ilçesi yer almaktadır. Kızılırmak ilçesi Çankırı il merkezine 55 kilometrelik bir uzaklıkta yer alırken, Ankara iline ise 145 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Kızılırmak ilçesinin temel geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık faaliyetleri yer almaktadır. İlçe bulunduğu lokasyon sebebi ile sulu tarım faaliyetlerine uygundur. Bu nedenle ilçenin tarım arazilerinin büyük bir kısmında çeltik tarımı yapılmaktadır. Şeker pancarı üretimi konusunda da önemli bir potansiyele sahip olan ilçe de kavun ve hububat tarımı da yapılmaktadır. İlçede Ağustos ve Eylül aylarında kavun pazarı kurulmaktadır. Kızılırmak kiralık konut arayışında olan kişiler ilçede tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile geçimlerini sağlamanın yanı sıra yakın bölgelerde yer alan sanayi kuruluşlarında da çalışarak geçimlerini sağlayabilirler. Son dönemlerde bölgede yaşanan gelişmeler de bölgenin konut arayan vatandaşlar tarafından yoğun olarak tercih edilmesine sebep olmuştur.

Kızılırmak Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 220’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,60’ını (4 bin 77) erkek, yüzde 50,40’ını (8 bin 220) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kızılırmak kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 26 adet köy bulunmaktadır. Kızılırmak kiralık konut tercihi yapabileceğiniz mahalleler ve köyler: Hüseyinli Mahallesi, Osmanlı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Aşağıalegöz Köyü, Aşağıovacık Köyü, Bayanpınar Köyü, Bostanlı Köyü, Boyacıoğlı Köyü, Büyükbahçeli Köyü, Cacıklar Köyü, Güneykışla Köyü, Hacılar Köyü, Hallaçlı Köyü, Kahyalı Köyü, Kapaklı Köyü, Karadibek Köyü, Karallı Köyü, Karamürsel Köyü, Karamürsel Köyü, Karaömer Köyü, Kavlaklı Köyü, Kemallı Köyü, Korçullu Köyü, Kuzeykışla Köyü, Sakarca Köyü, Saraycık Köyü, Tepealegöz Köyü, Tımarlı Köyü, Yeniyapan Köyü ve Yukaralegöz Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut arayışınızı Çankırı Kızılırmak ilçesinden yana kullanmak isterseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çankırı Kızılırmak da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Kızılırmak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.