/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korguncancel

Çankırı Korgun Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Korgun Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi

Korgun kiralık konut arayan takipçilerimize özel olarak hazırladığımız bu yazıda ilçe hakkındaki soru işaretlerinize bir cevap bulabilirsiniz. Korgun, Çankırı ilinin bir ilçesidir. İlçenin yüzölçümü 557 kilometrekaredir. Rakımı 910 metre civarlarındadır. İlçenin doğusunda Çankırı, batısında Kurşunlu, kuzeyinde Ilgaz ve güneyinde Eldivan ve Şabanözü ilçeleri yer alır. Doğu tarafı ağaçlıktır ve verimli topraklar genellikle ilçenin bu kısımlarında yer alır. İlçe Karasal iklim tipi ile Karadeniz iklim tipi arası geçiş iklim tipi özellikleri gösterir. Bunun sebebi ilçenin batı Karadeniz’de yer alması ve İç Anadolu bölgesine olan yakınlığıdır. İlçede doğayla iç içe keyifli vakit geçirilebilecek yerlerin başında Absarı Gölet’i gelir. Bu gölet sadece ilçede değil il yakınlarında yaşayanlar tarafından da ilgi görmektedir.

Korgun Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

İlçe halkının geçim kaynakları tarım, hayvancılık ve sanayiye dayanır. Bölge tarım ve hayvancılık için uygun bir arazi yapısına sahiptir. Bölgenin büyük mera alanları, yaylaları ve göletleri ile hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvancılık yapılır. Korgun Çayının geçtiği ovada her türlü meyve ile sebze yetiştirilebilir. İlçe patatesi ile ünlüdür. Bölge sulama sıkıntısı olmayan ender yerler arasındadır. İlçede sulama için pek çok gölet vardır. Korgun Tavşan Kayaları Gölet’i ilçe iklimini etkilemiştir. Burada tatlı su balıkları yetişir. Korgun Organize Sanayi Bölgesinin kurulması ile ekonomik hayata bir canlılık gelmiştir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Çankırı Korgun kiralık ev arayışınızda listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Korgun Kiralık Konut Bakanlar İçin İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 5.666 kişiden oluşur. Bu nüfusun 2.768’i kadın ve 2.898’i erkektir. Yani nüfusun %48,85’ini kadınlar ve %51,15’ini erkekler oluşturur. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. İlçenin 2017 yılındaki nüfusu ise 4.034’tür. Bir sene içerisinde ilçede yaşayan kişi sayısında artış görünmüştür. İlçenin yıllık nüfus artış oranı 40,46’dır. Nüfus yoğunluğu 11’dir. Bu bölgede kilometrekare başına düşen insan sayısının 11 kişi olduğu anlamına gelir. İlçedeki toplam konut sayısı 3.949’dur. Konut başına düşen insan sayısı 1,76’dır. İlçede yer alan işyeri sayısı 255’tir. İlçenin 1 belediyesi, 4 mahallesi ve 12 köyü vardır. İlçenin mahalleleri nüfuslarıyla beraber ise;

  • Uludağ Mahallesi 1.394,

  • Büyük Mahallesi 475,

  • Doğu Mahallesi 390 ve

  • Büyükosb Mahallesi 18’dir.

Korgun Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ulaşımı

Korgun kiralık konut arayanların ilçenin ulaşım hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Korgun ilçesi şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafededir. Bu mesafe karayolu ile ortalama 20 dakika sürer. İlçe E 80 Karadeniz karayoluna da 30 kilometre uzaklıktadır. Çankırı – İstanbul ve Ankara – Kastamonu karayolu ilçe merkezinden geçer. İlçe Ankara’ya 140 kilometre, Kastamonu’ya 90 kilometre ve İstanbul’a 450 kilometre uzaklıkta bulunur. Havayolu ile ulaşımda ilçeye en yakın havaalanı Ankara Esenboğa Havalimanıdır. Bu havaalanı ilçe merkezine yaklaşık olarak 137 kilometre uzaklıktadır. Bu yolculuk araç ile ortalama 1 saat 45 dakika sürer.

Ev arayışınız aktifse ilgili ilanlar sitemizde. EmlakJet sayesinde ilgili ilanlara dilediğiniz zamanda ve yerde göz atabilirsiniz. İstediğiniz kriterlere sahip olan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Çankırı Korgun ilanları listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Korgun Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.