/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Boğazkalecancel
Çorumcancel

Çorum Boğazkale Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Boğazkale Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Boğazkale kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Boğazkale Kiralık Konut Arayanalar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Çorum iline bağlı Boğazkale ilçesinin tarihi Milattan Önce 5000’li yıllara kadar uzanmaktadır. İlçe merkezinin yakınlarında Hitit Uygarlığının başkenti olan Hattuşa ve Hattuşanın açık hava tapınağı bulunmaktadır. Boğazkale kiralık konut arayışında olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Cumhuriyetin ilk yıllarında Boğazköy ismi ile anıldığını ve 1936 yılında isminin Boğazkale yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. 1967 yılında belediye teşkilatlanması kurulan ilçe 1987 yılında Sungurlu’dan ayrılarak ilçe statüsüne kavuşmuştur. 1987 yılında Çorum iline bağlanan ilçe Çorum ilinin 82 kilometre güney batısında yer almaktadır.

Boğazkale Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Coğrafi Bilgileri

Boğazkale ilçesinin yüzölçümü 260 kilometrekare olup denizden yüksekliği 1036 metredir. Yıllık ortalama 490,3 mm yağışın düştüğü ilçede bitki örtüsü olarak genellikle step alanları yer almaktadır. En önemli akarsuyunun Budaközü Çayı olduğu bilgisine ulaşılan ilçede karasal iklim özellikleri hakimdir. Çorum Boğazkale kiralık konut arayan vatandaşlar ilçede yer alan toplam arazinin 22.902 hektar olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu arazi içerisinde orman arazisinin 6.165 hektar, çayır alanının 23 hektar, mera alanının 3.784 hektar, tarla arazisinin 12.110 hektar olduğu bilgisi edinilmiştir. Boğazkale ilçesinin arazilerinin bir kısmı yüksek ve dağlık olanlarda yer alırken bir kısmı ida ovalık alanlarda yer almaktadır. İlçe merkezinde yer alan meşe, çam, köknar ve kavak ağaçları ilçe için oldukça önemlidir.

Boğazkale Kiralık Konut Arayanlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 175’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,13’ünü (2 bin 93) erkek, yüzde 49,87’sini (2 bin 82) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Boğazkale kiralık konut arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 14 adet köy bulunmaktadır. Boğazkale kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çarşı Mahallesi, Hattusas Mahallesi, Hisar Mahallesi, Çarşıcuma Köyü, Emirler Köyü, Evci Köyü, Gölpınarlar Köyü, Kadılıtürk Köyü, Karakeçili Köyü, Kaymaz Köyü, Örenkaya Köyü, Sarıçiçek Köyü, Yanıcak köyü, Yazır Köyü, Yekbas Köyü, Yenikadılı Köyü ve Yukarfındıklı Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Çorum Boğazkale ilçesinden yana kullanmak isteyenlerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çorum Boğazkale de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.