/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dodurgacancel

Çorum Dodurga Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Dodurga Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Dodurga kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, konut kira piyasası ve mahallelerini öğrenebilirsiniz.

Dodurga Kiralık Konut Arayanlara İlçe Genel Bilgileri

Çorum ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Dodurga ilçesi Batı Karadeniz Bölümü’nde yer almaktadır. Çorum il merkezine 45 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin kuzeyinde Osmancık, kuzeydoğusunda Laçin, batısında İskilip ilçesi yer almaktadır. İlçenin Samsun-İstanbul karayolunun 20 kilometre güneyinde yer alması Dodurga kiralık konut arayan vatandaşları bu bölgeye çeken önemli unsurlardan biridir. Yüzölçümü 214 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 510 metredir. Kızılırmak ilçesine 25 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Alpagut Çayı’nın kenarına kurulmuş bir ilçedir. Üç tarafı dağlık bölge ile çevrili olan ilçenin kuzeyinde Alpagut Dağları ile Kızıldağ Dağları yer almaktadır. İlçe birçok önemli yükseltiye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan başlıcaları:

  • Bakacak Tepe,
  • Budama Tepe, 
  • Çakırkıran,
  • Dikmen ve
  • Kızıltepe’dir.

Dodurga Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Tarih Bilgisi

Geçmişten günümüze birçok önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan Çorum ili içerisinde yer alan ilçe Milattan Önceki dönemlerde ve Milattan Sonraki dönemlerde göçebe topluluklara ev sahipliği yapmıştır. Osmanlı Dönemine gelindiğinde ise önemli bir yerleşim yeri olan Dodurga ilçesi 1914 yılında gerçekleşen I. Dünya Savaşı’nda erkek nüfusunun önemli bir kısmını kaybetmiştir. Çorum Dodurga kiralık konut arayanlar ilçenin 1964 yılına kadar muhtarlık olarak süregeldiğini, 1964 yılı sonrasında belediye teşkilatlanmasına kavuşmuştur. Bölge ilçe yönetimine 1990 yılında kavuşmuştur. İlçe statüsüne geldikten sonra gelişmeye devam eden Dodurga ilçesinde ilk okul 1942 yılında açılmıştır.

Dodurga Kiralık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 368’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,57’sini (3 bin 93) erkek nüfusu, yüzde 51,43’ünü (6 bin 368) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Dodurga kiralık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 12 adet köy bulunmaktadır. Dodurga kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çatar Mahallesi, Doğu Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Okul Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Akkaya Köyü, Alpagut Köyü, Ayvaköy Köyü, Berkköy Köyü, Çiftlikköy Köyü, Dikenli Köyü, Kirenci Köyü, Kuyucak Köyü, Mehmetdedeobruğu Köyü, Mehmetdedetekkesi Köyü, Tutuş Köyü ve Yeniköy Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Çorum Dodurga ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çorum Dodurga kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Dodurga Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.