/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Osmancıkcancel

Çorum Osmancık Kiralık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Osmancık Kiralık Konut Düşünenlere Özel Rehber

Osmancık kiralık konut bakan okuyucularımız için EmlakJet ailesi olarak ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz yazıyı oluşturduk. Osmancık, Çorum’un bir ilçesidir. İlin kuzeyinde yer alır. Osmancık; Karadeniz Bölgesinde, Orta Karadeniz ve Batı Karadeniz bölümünün kesiştiği yerde bulunmaktadır. Çorum'un kuzeyinde yer alır. Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan yol üzerindedir. İç Anadolu Bölgesiyle Samsun – İstanbul yollarının kavşağındadır. İlçenin kuzeybatısında Kargı, güneyinde Oğuzlar, Dodurga ve Laçin ilçeleri, doğusunda Amasya ve kuzeydoğusunda Samsun ili yer alır. Şehir merkezine olan uzaklığı 61 kilometredir. İlçe Ankara’ya 304 kilometre, Samsun’a 171 kilometre ve İstanbul’a 570 kilometre uzaklıktadır. 

Osmancık Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

İlçe ekonomisi genellikle tarıma dayanır. Bölgede en çok yetiştirilen tarım ürünü pirinçtir. 1997 senesinde yapılan araştırmalarda TR-427 koda sahip çeltik türünün bölge iklimine oldukça kolay uyum sağladığı belirlenmiştir. Patent Enstitüsüne başvurularak bu türe Osmancık – 97 ismi alınmıştır. Bu pirinç türü ülkemizdeki en çok tercih edilen pirinçlerden biridir. En verimli tarım alanı Kızılırmak Vadisidir. 26.772 hektar ekilebilen alana sahiptir. Şeker pancarı ve buğday da bölgede önemli yer tutar. Hayvancılıkta süt üretimi ve besi hayvancılığı yaygındır. Osmancık merkezinden E – 80 karayolu geçer. Bu yol ilçenin gelişimini hızlandırmıştır. İlçede kiremit ve tuğla fabrikaları, tekstil fabrikası, süt ürünleri ve çeltik fabrikaları vardır. İlçedeki Kumbaba Köyü ve Yaylabaşı Köyünde linyit yatakları bulunur. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Çorum Osmancık eşyalı kiralık daire ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz. 

Osmancık Kiralık Konut Bakabileceğiniz Köy ve Mahalleler 

Osmancık ilçesinin 1 belediyesi, 18 mahallesi ve 55 köyü vardır. İlçenin köyleri; Çatak Köyü, Baltacımehmetpaşa Köyü, Ağıroğlan Köyü, Danişment Köyü, Sarpunkavak Köyü, Pelitçik Köyü, Sütlüce Köyü, Belkavak Köyü, Yağsiyan Köyü, İncesu Köyü, Yenidanişment Köyü, Akören Köyü, Yukarızeytin Köyü, Kargı Köyü, Seki Köyü, Alibey Köyü, Durucasu Köyü, Ovacıksuyu Köyü, Hanefi Köyü, Öbektaş Köyü, Konaca Köyü, Ardıç Köyü, Doğan Köyü, Karaköy Köyü, Sekibağı Köyü, Yaylabaşı Köyü, Aşağızeytin Köyü, Umaç Köyü, Karalargüney Köyü, Deller Köyü, Aşıkbükü Köyü, Fındıcak Köyü, Kumbaba Köyü, Tepeyolaltı Köyü, Çampınar Köyü, Kuzhayat Köyü, Tekmen Köyü, Güneşören Köyü, Kamil Köyü, Gecek Köyü, Avlağı Köyü, Sarıalan Köyü, Güvercinlik Köyü, Karaçay Köyü, Aydın Köyü, Gökdere Köyü, Evlik Köyü, Baldıran Köyü, Kuz Köyü, Girinoğlan Köyü, Başpınar Köyü, Kızıltepe Köyü, Çayır Köyü, Fındık Köyü ve İnal Köyüdür. Osmancık kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri;

 • Yeşilçatma Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Ulucamii Mahallesi,
 • Gürleyik Mahallesi,
 • Koyunbaba Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Şenyurt Mahallesi,
 • Çiftlikler Mahallesi,
 • Eymir Mahallesi,
 • Güney Mahallesi,
 • Hıdırlık Mahallesi,
 • Karapınar Mahallesi,
 • Çay Mahallesi,
 • Gemici Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Kızılırmak Mahallesi,
 • Temençe Mahallesi ve 
 • Yazı Mahallesidir. 

Osmancık Kiralık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki toplam konut sayısı 26.510’dur. Konut başına düşen insan sayısı 1,83’tür. Toplam işyeri sayısı 2.428’dir. İlçede yer alan kiralık evlerin ortalama alanları 130 metrekaredir. Osmancık kiralık konut fiyatları ortalama 685 Türk Lirasında denk gelir. Metrekare başına düşen birim kira bedeli 5 Türk Lirasıdır. 3+1, 130 metrekareden oluşan bir dairenin ortalama kirası 662 Türk Lirasıdır. 

Ev arayışlarınızda yukarıdaki verilerden yararlanarak kira bütçenizi belirleyebilirsiniz. EmlakJet sayesinde aradığınız evlere ulaşmanız oldukça kolay. İhtiyaç ve isteklerinize en çok uyan ilanlara ve Osmancık günlük kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Osmancık Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.