/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uğurludağcancel

Çorum Uğurludağ Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Uğurludağ Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi 

EmlakJet ailesi olarak Uğurludağ kiralık konut bakanların ilçe hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları adına bu yazıyı hazırladık. Siz de ilçedeki ilanlara bakarken bölge hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz bu yazıyı okuyabilirsiniz. Uğurludağ, Çorum’un ilçelerinden bir tanesidir. İlçenin eski adı Kızılören’dir. İlçeye bu ismin etrafının kızıl kayalarla çevrelenmesinden verildiği söylenir. Daha sonra ilçe adı Kızılviran olarak değiştirilmiştir. Bölgeye ilk yerleşen kişilerin dağdan geçenler olduğu bilinir. Bu kişilerin burayı tercih etme sebeplerinin tavayı andıran coğrafi yapısı sebebiyle oldukça korunaklı olması olduğu düşünülür. Uğurludağ, Kurtuluş Savaşında çok fazla şehit vermiştir. Bölge 1929 senesine kadar İskilip ilçesine bağlı köy iken bu tarihten itibaren nahiye yapılmıştır. 1954 senesinde Uğurlu Dağına izafeten Uğurludağ ismini almıştır. 1969 senesinde belediyelik ve 1987 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. 4 bin senelik Hatti Uygarlığının yerleşimleri burada yer alır. 

Uğurludağ Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafyası 

İlçe 596 kilometrekareden oluşan yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 775 metre civarlarındadır. Şehir merkezine olan uzaklığı 66 kilometredir. İlçenin kuzeyinde Bayat ve İskilip ilçeleri, doğusunda Çorum Merkez ilçesi, güneyinde ve batısında Sungurlu ilçesi yer alır. Bölgeye İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesinin iklim tipleri hüküm sürer. Yaz ayları kurak ve sıcak, kış ayları yağışlı ve serindir. İlçede çam ormanları ve fındık ağaçları görülür. Yıllık yağış ortalaması 4500 mm’dir. Kar yağışı az görülür. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünürseniz Çorum Uğurludağ kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zamanda göz atabilirsiniz. 

Uğurludağ Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Ekonomisi 

İlçe halkının geçim kaynakları tarım ve ticarete dayanır. 37.458 hektarlık alanın 19.163’ü tarımsal alanlardır. 15.900 hektar alanla hububat yetiştiriciliği ön plandadır. Sulu tarım alanı 1.475 hektardır. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri mercimek, buğday, ayçiçeği, pirinç, arpa, nohut, şeker pancarı ve soğandır. Bölge merkezinde yer altı ve kaynak sularında içme suları temin edilir. İlçe merkezinin topraklarını yaklaşık %70’i 2 yer altı sulama galerisi ve 5 yer altı sondajıyla sulanır. İlçe alanının 230 dönümde meyve yetiştiriciliği yapılır. Bu alanın 150 dönümünde elma, armut, ayva ve şeftali yetiştirilir. 10 dönümde ise ceviz üretilir. İlçedeki 2.400 bağ alanında üzüm üretimi yapılır. Hayvancılıkta ise genellikle küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ön plandadır. İlçede arıcılık da yapılır. Bölgede toplamda 1.154 arı kovanı vardır. 

Uğurludağ Kiralık Konut Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyler

Uğurludağ ilçesinin toplam 1 belediye, 5 mahalle ve 20 köyü vardır. İlçenin köyleri;  Anbarcı Köyü, Kırköy Köyü, Dağönü Köyü, Karakısık Köyü, Büyükerikli Köyü, Aşılıarmut Köyü, Sazköy Köyü, Kızağlı Köyü, Belkavak Köyü, Yarımca Köyü, Köpeç Köyü, Gökçeağaç Köyü, Boztepe Köyü, Yeniyapan Köyü, Eskiçeltek Köyü, Küçükerikli Köyü, Üçdam Köyü, Karaevliya Köyü, Resuloğlu Köyü ve Torunlar Köyüdür. Uğurludağ kiralık konut bakabileceğiniz mahalleleri ise; 

  • Karşıyaka Mahallesi,
  • Tutpınar Mahallesi,
  • Yenicamii Mahallesi,
  • Yeşilyurt Mahallesi ve 
  • Yüzgeç Mahallesidir. 

Kiralık evlere dilediğiniz yerden EmlakJet aracılığı ile hızlıca ulaşabilirsiniz. İstediğiniz özelliklere sahip ilanlara listeleme sayfalarımızdan Çorum Uğurludağ kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle kolayca bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

16 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.