/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Baklancancel

Denizli Baklan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Baklan Kiralık Konut Arayanlara Özel Rehber 

Baklan kiralık konut arayan okuyucularımız bölgenin ekonomisinden tarihi yerlerine kadar bahsettiğimiz bu yazıyı okuyabilirler. Baklan, Denizli’nin bir ilçesidir. 1990 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. İlçe 283 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümüne sahiptir ve deniz seviyesinden ortalama yükseltisi 964 metredir. Şehir merkezine olan uzaklığı 59 kilometredir. Baklan Ovası Denizli’nin en geniş düzlüklerdendir. İlçedeki tek akarsu Büyük Menderestir. Tek dağ ise Beşparmak Dağıdır. Bu dağın yüksekliği 1307 metredir. Bölgeye Anadolu yayla iklimi hüküm sürer. Yaz ayları kurak ama serin, kış ayları yağışlı ve soğuk geçer. İlçeye Denizli – Ankara yolundan gidilir.

Baklan Kiralık Konut Arayanlara İlçe Ekonomisi 

İlçe ekonomisini tarım ve hayvancılık oluşturur. Kuru tarım arazilerinde buğday, arpa, kekik ve benzeri baharatların üretimi yapılır. İlçede ay çekirdeği ve mısır yetiştiriciliği de yapılır. Hayvancılıkta büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığın yanında kümes hayvancılığı da yaygındır. Besi ve süt üretimi büyükbaş hayvancılıkta yaygındır. Tarım ya da hayvancılıkla uğraşmayanlar genellikle hizmet sektöründe çalışırlar. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Denizli Balkan kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Baklan Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Tarihi Yerleri 

İlçede yer alan tarihi yapılardan birisi Çalkebir Höyüğüdür. Bu höyük Boğaziçi mahallesinde yer alır. Höyüğün yükseltisi yaklaşık 20 – 25 metre dolaylarındadır. Höyük içinde Frig, Tunç ve Romalılardan kalma seramik örnekleri bulunur. İlçede yer alan bir diğer höyük Baklan Karacatepe Höyüğüdür. Bu höyük İcikli mahallesinde yer alır. Höyükte yapılan araştırmalara göre bölgede Helenistik, Tunç, Frig ve Romalılar zamanlarına ait yerleşimler bulunur. 1988 senesinde höyüğün nekropolünde bir kurtarma kazısı yapılmıştır. İlçede bulunan bir diğer höyük Baklan Han Yıkığı Höyüğüdür. Bu höyükte Ortaçağı yansıtan duvar örgüsü, sütunlar ve mimari elemanlar bulunur. Bu höyük halk tarafından Han Yıkığı olarak tanınır. Boğaziçi Eski Camii de ilçede tarihi yapılardandır. Camii hicri 1881 yılında yapılmıştır. Cami duvarları temeline kadar taş ve üzeri kerpiçtir. Caminin mihrabı yarım daire kesitli niş şeklindedir. Vaaz kürsüsü ile ahşap minberinin süslemesi yoktur. Ahşap destekler ile tavan süslemelere sahiptir. Harim duvarlarında ise geometrik ve bitkisel süslemeler vardır. 

Baklan Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Nüfusu 

Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 5.654 kişiden oluşur. Bu kişilerin 2.854’ü kadın ve 2.800’ü erkektir. Yani nüfusun %50,48’ini kadınlar ve %49,52’sini erkekler oluşturur. Bölge nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. İlçenin 2017 yılındaki nüfusu ise 5.532’dir. Bir yıl boyunca ilçede yaşamını sürdüren insan sayısında küçük bir artış görülmüştür. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %2,21’dir. Nüfus yoğunluğu 20’dir. Bu da ilçede kilometrekareye düşen kişi sayısının 20 olduğunu gösterir. Baklan Denizli’nin en düşük nüfus yoğunluğuna sahip olan ilçesidir. Bölgenin 1 belediye ve 14 mahallesi vardır. Baklan kiralık konut bakabileceğiniz mahalleleri nüfuslarıyla beraber aşağıdaki gibidir. 

 • Gürlük Mahallesi 607,
 • Boğaziçi Mahallesi 573,
 • Kirazlı Mahallesi 559,
 • Hadim Mahallesi 484,
 • Balca Mahallesi 465,
 • Beyelli Mahallesi 456,
 • Dağal Mahallesi 413,
 • Hüsamettin Dede Mahallesi 398,
 • Kavaklar Mahallesi 389,
 • Gökpınar Mahallesi 371,
 • Konak Mahallesi 350,
 • Çataloba Mahallesi 284,
 • İcikli Mahallesi 254 ve 
 • Şenyayla Mahallesi 51 kişiden oluşur. 

Ev arayışınız EmlakJet ile çok kolay. Siz de isteklerinize uyan Denizli Baklan kiralık müstakil ev ya da daire ilanlarına sitemizden dilediğiniz anda ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Baklan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.