/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bekillicancel
Denizlicancel

Denizli Bekilli Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bekilli Kiralık Konut Arayanlara İlçe Kılavuzu 

EmlakJet olarak Bekilli kiralık konut düşünenlerin ilçe hakkında bilgi sahibi olmaları adına bu araştırma yazısını hazırladık. Bekilli, Denizli’nin bir ilçesidir. İlçedeki ilk yerleşmenin zamanı tam olarak bilinmemektedir. Bölgede Lidyalılar, Hititler, Frigyalılar, Bizanslılar, Romalılar, Selçuklu Devleti ve Osmanlı Devleti hüküm sürmüşlerdir. Kurtuluş Savaşında bölgenin bir kısmı Yunan işgaline uğramıştır. Büyük Taarruzla beraber işgal kuvvetleri ilçeden ayrılmak zorunda kalmıştır. Bölge daha önceleri Afyonkarahisar iline bağlı köyken, 1884 senesinde İzmir’e ve sonra Denizli iline bağlanmıştır. 1910 senesinde Çal’ın bucağı iken 1987 yılında çıkarılan kanunla ilçe konumuna getirilmiştir. 

Bekilli Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Coğrafyası 

İlçe şehir merkezine 86 kilometre uzaklıktadır. Etrafı tepelerden oluşur. İlçe kuzeyden Aslankara Tepesi, güneyden Asar Tepesi, doğudan Zıntı Tepesi ve Uzunçalı Tepesi, batıdan Hocalı Tepesi ile çevrelenmiştir. Engebeli bir arazi yapısına sahiptir. İlçenin yüzölçümü 304 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 830 metre dolaylarındadır. Denizli’nin kuzeyinde yer alır. İlçenin güneyinde Çal ilçesi, doğusunda Çivril ilçesi, batısında ve kuzeyinde Uşak ili bulunur. İlçe Uşak’a 83 kilometre uzaklıktadır.  Bölgeye konumundan dolayı karasal iklim ile deniz ikliminin özelliklerini gösteren geçiş iklim tipi hakimdir. Kış ayları yağışlı ve soğuk, yazları kurak ve sıcaktır. En çok yağış bahar aylarında görülür. Ortalama en yüksek sıcaklık 38 derece ve en düşük sıcaklık -15 derecedir. İlçenin nem ortalaması %54’tür. Bölgede yer yer meşelikler ile çamlıklara rastlanır. Büyük Mendereste görülen Akdeniz iklimi sebebiyle bu çevrede makilere rastlanır. İlçe merkezinin yaklaşık 5 kilometre uzağından Büyük Menderes geçer. Akarsuyun aktığı vadi oldukça derin ve sarp olduğu için sulamada kullanılamamaktadır.

Bekilli Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

İlçede mermer, grafit, talk, astbest ve manganez madenler vardır. Mermer ilçe ekonomisinin önemli bir boyutunu oluşturur. İlçedeki mermer yatakları oldukça kalitelidir. Bölgede şarap imalatı oldukça eskilere dayanır. İlçede üzüm şarabı, karadur, böğürtlen, vişne ve narların şarabı da üretilir. Tarım ve hayvancılık da ilçenin gelir kaynaklarındandır. Medele Ovası tarıma uygun düz bir arazidir. Bölgede üzüm yetiştiriciliği yaygındır. İlçede badem, domates, armut, kavun, nohut, arpa, ceviz, buğday ve kiraz yetiştiriciliğe de yapılır. Hayvancılıkta ise büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvancılığı yapılır. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Denizli Bekilli kiralık müstakil ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

Bekilli Kiralık Konut Arayanlara İlçe Nüfusu 

2019 TÜİK verilerine göre ilçenin 2018 yılına ait nüfusu 7.065’tir. Bu nüfusun 3.716’sı kadın ve 3.349’u erkeklerden oluşur. Yani ilçede yaşayanların %52,60’ını kadınlar ve %47,40’ını erkekler oluşturur. İlçenin 2017 senesinde ait nüfusu ise 6.824’dür. Bir yıl içerisinde ilçede yaşayan kişi sayısında artış görülmüştür. İlçenin yıllık nüfus artışı %3,53’tür. Nüfus yoğunluğu ise 23’tür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki konutların sayısı 6.996’dır. Konut başına düşen insan sayısı 2,73’tür. Toplam işyeri sayısı 567’dir. İlçenin toplamda 1 belediyesi ve 15 mahallesi vardır. Bekilli kiralık konut bakabileceğiniz mahalleleri nüfuslarıyla beraber ise; 

 • Yeni Mahallesi 1.270,
 • Bahçeli Mahallesi 1.152,
 • Kutlubey Mahallesi 651,
 • Yahyalar Mahallesi 589,
 • Sırıklı Mahallesi 554,
 • Gömce Mahallesi 550,
 • Yeşiloba Mahallesi 445,
 • Üçkuyu Mahallesi 361,
 • Poyrazlı Mahallesi 302,
 • Çoğaşlı Mahallesi 273,
 • Bükrüce Mahallesi 254,
 • Deşdemir Mahallesi 232,
 • Ekizbaba Mahallesi 156,
 • Köselli Mahallesi 141 ve 
 • Çamköy Mahallesi 135 kişiden oluşur. 

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlara EmlakJet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Denizli Bekilli kiralık ev ilanlarına dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.