/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tavascancel

Denizli Tavas Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Tavas Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Tavas kiralık konut düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Tavas, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlıdır. Denizli, on dokuz yerleşim biriminden meydana gelmiştir ve kent, bölgenin en gelişmiş illerindendir. Tavas ilçesi, kent nüfusunun yaklaşık %4.27’sine ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, Pamukkale, Merkezefendi, Çivril, Acıpayam’dan sonra şehrin en gelişmiş yerleşim birimidir. Kent merkezinin güneybatısında yer almaktadır ve yüzölçümü bakımından kentin en büyük yerleşim birimidir. İlçenin bilinen ilk ismi Davaz’dır. Çağatay lehçesinde bu isim tepelik yer anlamına gelmektedir.

Tavas Kiralık Konut Düşünenlere Semtin Coğrafi Özellikleri

Tavas kiralık daire tercih edeceklerin ilk olarak semtin coğrafi konumu, iklim yapısı ve doğal güzelliklerinden söz edeceğiz. Tavas ilçesi, 1691 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçe kent merkezinde yer almaktadır ve bu yüzölçümü ile şehrin en büyük yerleşim birimidir. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği 941 metredir. İlçe, doğusunda Acıpayam, batısında Aydın iline bağlı Karacasu, güneyinde Kale, kuzeybatısında Babadağ ilçeleri ile komşu vaziyettedir. Semtin şehir merkezinden uzaklığı yaklaşık kırk dört kilometredir. İlçede bir geçiş iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçenin yüksek yerlerinde meşe, çam ve palamut gibi ağaçlara rastlanmaktadır.

Tavas Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o ilçenin yerleşiminden emlak piyasasına kadar birçok farklı alana etki eder. Tavas kiralık ev bakanların da bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Tavas ilçesinde tarım ve hayvancılık başat sektörlerdir. İlçe halkının neredeyse %70’i tarımla uğraşmaktadır. Bölgede buğday, arpa, mısır, nohut, tütün, haşhaş, üzüm ve şeker pancarı üretilmektedir. Sebze ve meyve üretimi de fazladır. Kavun, karpuz, elma, armut, vişne, kiraz, şeftali de yetiştirilmektedir. Yükseltiye ve ılıman iklim koşullarına bağlı olarak ilçede birçok mera ve çayır bulunmaktadır. Bu nedenle koyun, kıl keçisi, manda ve tiftik keçisi yetiştirilmektedir. İlçede zengin maden yatakları da bulunmaktadır. Krom çıkarılmaktadır ve yerel halkın bir bölümüne bu maden yatakları istihdam olanağı sağlamaktadır.

Tavas Kiralık Konut Bakanlara Semtin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 43.845 kişiye ulaşmıştır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %49.43’ü erkek, geriye kalan %50.57’si ise kadındır. Bölge popülasyonu 2008 yılından sonra sürekli olarak azalmıştır. Bugünde nüfus azalma eğilimindedir ve nüfus artış hızı eksilerde seyretmektedir.  Popülasyonun artış hızı 2019 yılı itibari ile sıfıra eşitlenmiştir. İlçe, elli mahalleden meydana gelmiştir. Denizli Tavas kiralık ev tercih edecekler için aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden birini veya birkaçını seçebilirler:

 • Samanlık Mahallesi 
 • Kızılca Bölük Mahallesi
 • Orta Mahalle
 • Yaka Mahallesi
 • Karahisar Mahallesi
 • Nikfer Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Kızılca Mahallesi
 • Sarabat Mahallesi
 • Pınarlar Mahallesi
 • Yahşiler Mahallesi
 • Ulukent Mahallesi
 • Yorga Mahallesi

Eğer Tavas kiralık konut tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden kiralık daire Denizli Tavas ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Tavas Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.