/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çınarcancel

Diyarbakır Çınar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çınar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çınar kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çınar Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır’ın önemlil ilçelerinden biri olan Çınar ilçesi 1937 yılına kadar köy statüsündeydi. 1937 yılında ilçe statüsüne kavuşan ilçenin eski adı Hanakpınar’dır. Çınar kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe iklimi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe bulunduğu lokasyon sebebi ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçeye yağışın en fazla düştüğü ay ilkbahar ayı olarak belirlenirken ilçede ağustos aylarında ise en az yağış düşmektedir. Kışın ilçede bulunan Karacadağ’ın etkisi ile bölgede kışlar oldukça sert geçmektedir. Çınar kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi hakkında araştırma yaparken bölgenin temel geçim kaynağının hayvancılık olduğu bilgisine ulaşmışlardır. İlçede büyükbaş ve küçükbaş faaliyetleri yoğun olarak yapılmakta olup bölge halkının çoğu bu şekilde geçimlerini sağlamaktadır.

Çınar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 74 bin 207’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,11’ini (37 bin 188) erkek, yüzde 49,89’unu (37 bin 19) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çınar kiralık konut tercihinde bulunacak olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 98 mahalle bulunmaktadır. Çınar kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Altınakar Mahallesi, Arafat Mahallesi, Aşağı Mollaali Mahallesi, Aşağıkonak Mahallesi, Avdalı Mahallesi, Ayveri Mahallesi, Bağacık Mahallesi Ballıbaba Mahallesi Başaklı Mahallesi Başalan Mahallesi Bayırkonağı Mahallesi Belenli Mahallesi, Bellitaş Mahallesi, Beneklitaş Mahallesi, Beşpınar Mahallesi, Bilmece Mahallesi, Bira Mehmet Ağa Mahallesi, Boğazören Mahallesi, Bozçalı Mahallesi, Bulutçeker Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakırkaya Mahallesi, Çakırtutmaz Mahallesi, Çataltarla Mahallesi, Çeltikaltı Mahallesi, Çınarköy Mahallesi, Çömçeli Mahallesi, Halıören Mahallesi, Halkapınar Mahallesi, Harabe Mahallesi, Hasköy Mahallesi, Höyükdibi Mahallesi, İnanöz Mahallesi, İncirtepe Mahallesi, Karababa Mahallesi, Karabudak Mahallesi, Karaçevre Mahallesi, Karalar Mahallesi, Karasungur Mahallesi, Kazıktepe Mahallesi, Kılıçkaya Mahallesi, Kırkağaç Mahallesi, Köksalan Mahallesi, Kubacık Mahallesi, Kuruyazı Mahallesi, Kutluk Mahallesi, Kuyuluhöyük Mahallesi, Kürekli Mahallesi, Leblebitaş Mahallesi, Meydanköy Mahallesi, Muratcık Mahallesi, Ortaşar Mahallesi, Ovabağ Mahallesi, Öncülü Mahallesi, Özgider Mahallesi, Özyar Mahallesi, Pembeviran Mahallesi, Selyazı Mahallesi, Sevindik Mahallesi, Sırımkeser Mahallesi, Soğansuyu Mahallesi, Solmaz Mahallesi, Sürendal Mahallesi, Şekerören Mahallesi, Şeyhçoban Mahallesi, Şükürlü Mahallesi, Taşhelvası Mahallesi, Tekkaynak Mahallesi, Tilver Mahallesi, Toraman Mahallesi, Yaprakbaşı Mahallesi, Yarımkaş Mahallesi, Yazçiçeği Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yeşil Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Diyarbakır Çınar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Diyarbakır Çınar uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Çınar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.