/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Diclecancel

Diyarbakır Dicle Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Dicle Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Dicle kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dicle Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır iline 93 kilometrelik bir mesafede yer alan Dicle ilçesi ilin en önemli ilçelerinden biridir. Kuzeyinde Elazığ ilinin Palu ilçesi, güneyinde Diyarbakır Merkez ilçesi, doğusunda Hani ilçesi, batısında ise Ergani ve Maden ilçeleri yer almaktadır. Yüzölçümü 975 kilometrekarelik bir alana sahip olan ilçenin büyük bir kısmı dağlık ve ormanlık alanlardan oluşmaktadır. İlçede yer alan ovalık araziler ise dağlık araziler arasına yerleşmiş küçük araziler şeklindedir. Dicle kiralık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. Deniz seviyesinden yüksekliği 970 metre olan ilçe arazisinin yüzde 30’u meşe ağaçlarından oluşmaktadır. Bu nedenle ilçe Diyarbakır ilinin diğer ilçelerine göre daha fazla yağış almaktadır. İlçe en fazla yağmur yağışını sonbahar ve ilkbahar aylarında almaktadır. Sert karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk ve sert geçmektedir. Dicle kiralık ev arayan vatandaşlar bölgedeki ekonomik faaliyetler ile de yakından ilgilenmektedirler. Bölge dağlık bir yapıya sahiptir bu sebeple ilçede hayvancılık faaliyetleri aktif olarak sürdürülmektedir. İlçe halkı hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimini sağlamaktadır.

Dicle Kiralık Konut Arayanlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 38 bin 220’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,40’ını (19 bin 263) erkek, yüzde 49,60’ını (18 bin 957) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Dicle kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 44 adet mahalle bulunmaktadır. Dicle kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: 27 Mayıs Mahallesi, Acar Mahallesi, Altayköy Mahallesi, Arıköy Mahallesi, Bademli Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçedere Mahallesi, Bahçeköy Mahallesi, Baltacı Mahallesi, Başköy Mahallesi, Baturköy Mahallesi, Biçer Mahallesi, Boğaz Mahallesi, Boğazköy Mahallesi, Bozoba Mahallesi, Çavlı Mahallesi, Çelebi Mahallesi, Dedeköy Mahallesi, Değirmenli Mahallesi, Döğer Mahallesi, Durabeyli Mahallesi, Gelincik Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Kaygısız Mahallesi, Kayıköy Mahallesi, Kelekçi Mahallesi, Kırkpınar Mahallesi, Kocaalan Mahallesi, Koruköy Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Meydan Mahallesi, Pekmezciler Mahallesi, Pınar Mahallesi, Sergenli Mahallesi, Tepe Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Uğrak Mahallesi, Ulubaş Mahallesi, Uluçeşme Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Yeşilsırt Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi ve Yokuşlu Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Diyarbakır Dicle ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Diyarbakır Dicle uygun fiyatlı kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Dicle Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.