/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Erganicancel

Diyarbakır Ergani Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ergani Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ergani kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Ergani Kiralık Konut Arayanlara İlçe Genel Bilgisi

Diyarbakır’ın en büyük ilçesi ünvanına sahip olan Ergani ilçesi Dicle Nehri’nin sağ kıyısının 10 kilometre uzağında yer almaktadır. 1526 metrelik Zülküf Dağı’nın eteklerine kurulmuş olan ilçe Diyarbakır’ın en önemli ilçelerinden biridir. Ergani kiralık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin yüzölçümünün 1489 kilometrekare olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin idari bir merkez olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almasına karşın bir kısmı coğrafi olarak Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Kuzeyinde Elazığ iline bağlı Maden ilçesi, güneyinde Urfa iline bağlı Siverek ilçesi, doğusunda Diyarbakır ilinin Dicle ilçesi, batısında ise Diyarbakır iline bağlı Çermik ve Çüngüç ilçeleri yer almaktadır. Denizden yüksekliği 955 metre olan ilçenin başlıca akarsuları arasında Dicle Nehri ve Boğaz Çayı yer almaktadır.

Ergani Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 130 bin 105’tir. İlçe toplam nüfusunun yüzde 50,73’ünü (66 bin 3) erkek, yüzde 49,27’sini (64 bin 102) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ergani kiralık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 101 adet mahalle bulunmaktadır. Ergani kiralık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Armutova Mahallesi, Aşağıbitikçi Mahallesi, Aşağıkuyulu Mahallesi, Azıklı Mahallesi, Aziziye Mahallesi, Bademli Mahallesi, Bağür Mahallesi, Bahçekaşı Mahallesi, Bereketli Mahallesi, Boğazköy Mahallesi, Canveren Mahallesi, Coşkun Mahallesi, Çakartaş Mahallesi, Çakırfakır Mahallesi, Çayırdere Mahallesi, Çayköy Mahallesi, Çimlihöyük Mahallesi, Çukurdere Mahallesi, Dağarası Mahallesi, Dallıdağ Mahallesi, Değirmendere Mahallesi, Demirli Mahallesi, Dereboyu Mahallesi, Deringöze Mahallesi, Develi Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Giraylar Mahallesi, Gökiçi Mahallesi, Gözekaya Mahallesi, Gözlü Mahallesi, Gülerce Mahallesi, Güneştepe Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Hançerli Mahallesi, Hendekköy Mahallesi, İncehıdır Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Karaburçak Mahallesi, Karpuzlu Mahallesi, Karşıbağlar Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kavurmaküpü Mahallesi, Kayan Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Kemertaş Mahallesi, Morkoyun Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Olgun Mahallesi, Ortaağaç Mahallesi, Ortayazı Mahallesi, Otluca Mahallesi, Özbilek Mahallesi, Pınarkaya Mahallesi, Sabırlı Mahallesi, Salihli Mahallesi, Sallar Mahallesi, Sallıca Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Saray Mahallesi, Savaş Mahallesi, Selmanköy Mahallesi, Sesverenpınar Mahallesi, Sökündüzü Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Şölen Mahallesi ve Tevekli Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Diyarbakır Ergani ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Diyarbakır Ergani’de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek kiralık konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Ergani Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.