/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hazrocancel

Diyarbakır Hazro Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Hazro Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hazro kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hazro Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bölgeye Türklerin bölgeye ilk yerleşimleri 1071 Malazgirt Zaferi sonrasında gerçekleşmiştir. 11. yüzyılın sonlarına doğru Selçukluların hakimiyetine geçen bölge 1515 yılında Osmanlı Devleti hakimiyeti altına girmiştir. İlk dönemlerde Diyarbakır eyaletine bağlı bir sancak olan Hazro uzun bir dönem bu statüsünü korumuştur. Tanzimat Dönemi’nde Silvan’a bağlı bir bucak olarak dönüştürülmüştür. Cumhuriyet Dönemi’nin başlarına gelindiğinde ise bölgede 1943 yılında belediye teşkilatlanması kurulmuş olup Haziran 1954 tarihinde ise Silvan’dan ayrılarak Diyarbakır iline bağlı bir ilçe statüsüne kavuşmuştur. Hazro kiralık ev arayan vatandaşların ilçe tarihinden sonra en çok ilgilendiği konulardan biri de bölge coğrafi bilgileridir. İlçenin güney kısmı ovalık arazilerden, kuzey kısmı ise dağlık arazilerden oluşmaktadır. Çevresine göre daha yüksekte bulunan ilçe merkezi diğer bölgelere göre daha fazla yağış almakta olup yazlar daha serin, kışlar da daha soğuk geçmektedir. Denizden yüksekliği 1030 metre olan ilçe Uzuncaeski Dağı’nın eteklerinde kurulmuştur. İlçenin doğusunda Silvan, batısında Kocaköy, kuzeyinde ise Lice ilçesi bulunmaktadır. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede birçok önemli akarsu yer almaktadır. Bu akarsulardan en önemlisi Zuğur Çayı’dır. Zuğur Çayı, Zergüş bölgesinden çıkmakta olup Bismil ilçesinin yakınlarında Dicle Nehri’ne karışmaktadır.

Hazro Kiralık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 935’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,74’ünü (8 bin 593) erkek, yüzde 49,26’sını (8 bin 342) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hazro kiralık ev arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 31 adet mahalle bulunmaktadır. Hazro kiralık konut arayabileceğiniz mahalleler: Ağartı Mahallesi, Bağyurdu Mahallesi, Bahçe Mahallesi, Bayırdüzü Mahallesi, Cami Mahallesi, Çitlibahçe Mahallesi, Çökeksu Mahallesi, Dadaş Mahallesi, Elhuvan Mahallesi, Gedikalan Mahallesi, Gözlü Mahallesi, Gürlek Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İncekavak Mahallesi, İşkar Mahallesi, Kavaklıboğaz Mahallesi, Kırkkaşık Mahallesi, Kırmataş Mahallesi, Koçbaba Mahallesi, Kulaçtepe Mahallesi, Meşebağları Mahallesi, Mutluca Mahallesi, Ormankaya Mahallesi, Sarıçanak Mahallesi, Sarıerik Mahallesi, Terdöken Mahallesi, Topalan Mahallesi, Uzunargıt Mahallesi, Ülgen Mahallesi, Varınca Mahallesi ve Yazgı Mahallesi’dir. 

Sizler de kiralık konut tercihinizi Diyarbakır Hazro ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Diyarbakır Hazro’da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

5 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Hazro Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.