/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kocaköycancel
Diyarbakırcancel

Diyarbakır Kocaköy Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Kocaköy Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kocaköy kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasa bilgileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kocaköy Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ilinin önemli ilçelerinden biri olan Kocaköy ilçesi Diyarbakır ilinin 70 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Kürt ve Zaza halklarının yaşadığı ilçede tarım ve hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Kocaköy kiralık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin Ambar Çayı tarafından sulanan topraklarında tarım, tarıma elverişsiz bölgelerde de hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. İlçe geçmişten günümüze pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olup ilçe tarihinin kökenlerinin antik dönemlere dayandığı bilinmektedir. İlçe toprakları diğer bölgelerde olduğu kadar verimli değildir ancak ilçede yetiştirilen belli başlı tarım ürünleri tütün, nar ve pamuktur. İlçede bulunan nar bahçeleri bölge halkının geçimi için oldukça önemlidir. İlçede yapılan bir diğer ekonomik faaliyet ise hayvancılıktır. Bölge halkı ilçede küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedir. İlçe halkının büyük bir çoğunluğu yaşlı ve orta yaşlı nüfusudur. İlçe halkının büyük bir çoğunluğu örgün eğitimden geçmiş olup eğitim öğretim oranı gittikçe artmaktadır. Kocaköy kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe sınırlarında tarihi kalıntılar olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin doğusunda ve batısında Karaz mağaraları bulunmaktadır. İlçede yer alan Ambar Vadisi’nde kaya mezarlarına rastlanmaktadır. Ambar Köyü’nde Asur, Hitit, Urartu uygarlıklarından kalma höyükler bulunmaktadır.  İlçe günümüzdeki modern gelişmelerle birlikte gün geçtikçe gelişmekte olup bölge halkının ve bu bölgede konut tercihinde bulunacak olan vatandaşlar bu ekonomik gelişmeler ile yakından ilgilenmektedirler.

Kocaköy Kiralık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 679’dur. İlçe nüfusunun yüzde 51,14’ünü (8 bin 530) erkek, yüzde 48,86’sını (8 bin 149) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kocaköy kiralık ev tercih edecek kişilerin konut tercihinde bulunabileceği 22 adet mahalle bulunmaktadır. Kocaköy kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ambar Mahallesi, Arkbaşı Mahallesi, Boyunlu Mahallesi, Bozbağlar Mahallesi, Bozyer Mahallesi, Çakmaklı Mahallesi, Çayırlı Mahallesi, Çaytepe Mahallesi, Eyüpler Mahallesi, Gökçen Mahallesi, Gözebaşı Mahallesi, Günalan Mahallesi, Hacı Reşit Mahallesi, Kaya Mahallesi, Kokulupınar Mahallesi, Suçıktı Mahallesi, Şaklat Mahallesi, Şerifoğulları Mahallesi, Şeyh Şerafettin Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Yazıköy Mahallesi ve Yenişehir Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Diyarbakır Kocaköy ilçesinden yana kullanmak isteyen vatandaşlardansanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Diyarbakır Kocaköy’de kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut kiralama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.