/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kulpcancel

Diyarbakır Kulp Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kulp Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kulp kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

Kulp Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Coğrafya Bilgisi

Kulp ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayalıdır. Tarım faaliyetleri kapsamında dut ağaçlarının ilçe ekonomisine büyük katkı sağladığı görülürken birçok hububat ürünün de tarımı yapılmaktadır. İlçede yetiştirilen hububat ürünlerinin yanı sıra ilçede ceviz, küçük tatlı soğan, elma, armut ve üzüm üreticiliği yapılmaktadır. İlçede yer alan hayvancılık faaliyetleri ise oldukça çeşitlidir. İlçede yer alan Kulp Çayı’nda balıkçılık faaliyetleri ilçede balıkçılık faaliyetlerinin gelişmesine önemli bir katkı sağlamıştır. Diyarbakır Kulp kiralık konut arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede yalnızca dut yaprakları ile beslenebilen ipek böceklerinin yetiştirildiği bilgisine ulaşmışlardır. İlçe ipek böcekçiliği alanında Türkiye’de 3. sırada yer almaktadır. İlçenin dağlık bir arazi üzerinde yer alışı sebebi ile ilçede görülen bir diğer hayvancılık faaliyeti de büyükbaş hayvancılık faaliyetidir. İlçe bu iki faaliyetin dışında turizm alanında da oldukça önemli bir potansiyele sahiptir. Önemi günümüzde pek anlaşılamamış olsa da önümüzdeki süreçte bölgede yer alan tarihi kalıntıların yerli ve yabancı turistlerden yoğun olarak ilgi görmesi ve dolayısıyla da bölgede turizm faaliyetlerinin gelişimi bekleniyor.

Kulp Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 36 bin 640’tır. İlçe nüfusunun yüzde50,40’ını (18 bin 465) erkek, yüzde 49,60’ını (18 bin 175)kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kulp kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 57 adet mahalle bulunmaktadır. Kulp kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağaçkorur Mahallesi, Ağaçlı Mahallesi, Ağıllı Mahallesi, Akbulak Mahallesi, Akçesir Mahallesi, Akdoruk Mahallesi, Alaca Mahallesi, Argün Mahallesi, Aygün Mahallesi, Ayhan Mahallesi, Bağcılar Mahallesi, Baloğlu Mahallesi, Barın Mahallesi, Başbuğ Mahallesi, Bayır Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çukurca Mahallesi, Demirli Mahallesi, Dolun Mahallesi, Düzce Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Güleç Mahallesi, Güllük Mahallesi, Hamzalı Mahallesi, İnkaya Mahallesi, İslamköy Mahallesi, Kamışlı Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Karabulak Mahallesi, Karaorman Mahallesi, Karpuzlu, Mahallesi Kayacık Mahallesi, Kayahan Mahallesi, Koçkar Mahallesi, Konuklu Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Merkez Eski Mahallesi, Merkez Yeni Mahallesi, Narlıca Mahallesi, Özbek Mahallesi, Salkımlı Mahallesi, Saltuk Mahallesi, Taşköprü Mahallesi, Temran Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Tuzla Mahallesi, Uygur Mahallesi, Uzunova Mahallesi, Üçkuyu, Mahallesi, Ünal Mahallesi, Yakıt Mahallesi, Yayık Mahallesi, Yaylak Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yuvacık Mahallesi ve Zeyrek Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Kulp ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Diyarbakır Kulp kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut kiralama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Kulp Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.