/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Süloğlucancel

Edirne Süloğlu Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Süloğlu Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Süloğlu kiralık konut arıyorsanız bu yazımızda bulabileceğiniz, ilçe hakkındaki kısa bilgiler sayesinde konut arama sürecinize daha sağlıklı adımlar ile devam edebileceksiniz. İlçe hakkında daha önceden bir fikir sahibi olmanız için Süloğlu ilçesinin ekonomik durumu, nüfus özellikleri ve coğrafi karakteristikleri gibi bir ilçeyi temel düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Süloğlu Kiralık Konut Arayan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Süloğlu ilçesi, Marmara Bölgesi'nin Trakya Bölümü sınırları içerisinde yer alan Edirne iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 350 km2 olarak ölçülmüştür. Edirne ilinin kuzeydoğu yönünde kalan ilçenin Kırklareli iline sınırı bulunmaktadır. Arazi yapısı ne engebeli ne de tamamen düz olup dalgalı bir özellik göstermektedir. İlçenin başlıca tepeleri arasında Tavşan Tepe, Fakir Tepe, Yatsı Tepe ve Kamber Tepe bulunmaktadır. Su kaynağı olarak da Süloğlu Deresi ve Geçkinli Deresi bulunmaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu il ve ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin güney yönünde Havsa ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Kırklareli ili bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde Lalapaşa ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Edirne il merkezi bulunmaktadır.

Süloğlu Kiralık Konut Arayan Kişiler için Bölgenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Türkiye'nin çoğu yerinde olduğu gibi, Süloğlu ilçesinde de çoğunlukla karasal iklimin tipik özellikleri görülmektedir. Süloğlu kiralık daire arayışında olanlar içn ilçede yaz mevsimleri sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede yaşayan kişilerin gelirlerini tarım sektöründen kazandığı görülmektedir. Tarım olarak da genellikle kuru tarım tercih edilmektedir. İlçede üretilebilen tarımsal ürünler arasında tahıl çeşitleri, ayçiçeği ve mısır gibi ürünler bulunmaktadır. Yan gelir olarak hayvancılık da görülmekle beraber ilçe sakinleri arıcılık ile de ilgilenmeye başlamıştır.

Süloğlu Kiralık Konut Arayan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Süloğlu ilçesinde toplam 7.062 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %58,26'sı erkek olup geriye kalan %41,74'ünü kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus artış grafiğine göre, ilçenin nüfusu düzensiz bir biçimde ilerlemektedir. Ancak bu düzensiz gelişim kendini radikal düşüş ya da artışlar ile göstermemektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-1,35 olarak tespit edilmiştir. İlçe sakinlerinin yarısından fazlasını genç yaştaki insanlar oluşturduğundan ilçe nüfusu genç bir karaktere sahiptir. İlçede oturan kişilerin eğitim düzeyi verilerine göre, ilçede en sık ortaokul mezunları ile karşılaşılmaktadır. Ortaokul mezunlarını ilkokul mezunları takip ederken üçüncü sırada lisans mezunları gelmektedir. Her ne kadar ilçede yaşayan çoğu kişi Edirneli olsa da başka illerden gelip Süloğlu'nda yaşamayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Bu insanlar genellikle Kırklareli, Balıkesir ve Afyonkarahisar şehirlerinden gelmektedir. 

Süloğlu Kiralık Konut Arayan Kişiler için Mahalle Seçenekleri

Süloğlu ilçesine bağlı olan toplam dört tane mahalle ve on tane de köy bulunmaktadır. Süloğlu kiralık ev arayan okuyucularımızın kolaylığı açısından var olan mahalleler, nüfusu en çoktan en aza olacak şekilde aşağıdaki gibi bir listede sıralanmıştır:

  • Yeni Mahallesi,
  • Merkez Mahallesi,
  • Şafak Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi.

Eğer siz de Süloğlu Yeni Mahallesi kiralık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara danışmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Süloğlu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.