/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karakoçancancel

Elazığ Karakoçan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Karakoçan Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Karakoçan kiralık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özellikleri, iklimi, ekonomik durumu ve demografisi hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Karakoçan, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Elazığ iline bağlı bir ilçedir.  1936 yılında ilçe statüsüne kavuşan semt, bir belde, iki bucak, seksen sekiz köy ve beş mezradan meydana gelmektedir. Karakoçan ilçesi Tunceli ile Elazığ illerinin sınırı üzerine kurulmuştur. Bölgenin en önemli su kaynağı Peri Çayı’dır. Semt merkezinden on iki kilometre uzakta yer alan Bağın Kalesi de ilçenin önemli tarihi eserlerinden biridir. 

Karakoçan Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Karakoçan kiralık ev arayanların ve özellikle başka illerden gelerek semte yerleşmeyi planlayanların ilçenin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. İlçe, 1085 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Semt bu hali ile Elazığ’ın en büyük yerleşim birimlerinden biridir. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 1090 metredir. İlçedeki en yüksek nokta 2372 metrelik yükseltiye sahip olan Kuruca Dağı’dır. Ondan sonra Tor Dağı, Celo Dağı ve Mezragazi Dağı gelmektedir. Semt merkezinde yükseklik 1000 metre civarındadır. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçenin en soğuk ayı olan Şubat’ta sıcaklıklar ortalama -20 derece ve civarındadır. 

Karakoçan Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgede ev kiralamadan önce, o il veya ilçenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Semtin emlak piyasası hakkında ipuçları taşır. Bu nedenle de Karakoçan kiralık daire arayanların yazının bu kısmını dikkatlice okuması gerekmektedir. Karakoçan ilçesi, Elazığ kentinin en gelişmiş üçüncü yerleşim birimidir. Semtte tarım ve hayvancılığa dayalı olarak ekonomi gelişmiştir. Kent merkezinden yaklaşık dört kilometre uzakta yer alan ilçede, tarım, hayvancılık ve küçük ölçekli sanayi tesisleri bulunmaktadır. Mezralarda büyükbaş hayvan besiciliği yaygındır. Tüm bunlara ek olarak yerel halk buğday, şeker pancarı, arpa ve çavdar üretimi ile geçimlerini sağlamaktadır. Süt ürünlerinden elde edilen işlenmiş besinler de önemli bir ekonomik getiri sağlamaktadır. 

Karakoçan Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı tam olarak 28.702’dir. İlçede yaşamını sürdürenlerin %50.27’si erkek, geriye kalanı ise kadındır. Semt, kentin en kalabalık üçüncü yerleşim birimidir. İlçenin nüfusu 2014 yılından sonra azalmıştır. 2017 yılı itibari ile de artma eğilimi göstermiştir. Popülasyonun artış hızı %3.4 civarındadır. Elazığ Karakoçan kiralık ev arayanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahalle veya köylerden birini tercih edebilirler:

  • Kırkpınar Mahallesi 
  • Yeni Mahalle
  • Tepe Mahallesi
  • Subaşı Mahallesi
  • Kulubaba Mahallesi
  • Bahçelievler Mahallesi
  • Gölyaylası Mahallesi
  • Gölpınar Mahallesi
  • Karşıyaka Mahallesi

Eğer Karakoçan kiralık konut  düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Karakoçan kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Karakoçan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.