/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karaçobancancel

Erzurum Karaçoban Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Karaçoban Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Karaçoban kiralık konut arayan EmlakJet ziyaretçileri ilçe hakkına bilgi sahibi de olabilirler. Karaçoban, Erzurum’un ilçelerinden biridir. İlçenin tarihi Milattan Önce 1400’lü yıllara kadar dayanır. Uzun bir süre İranlıların hakimiyetinde kalmıştır. Ardından Bizanslıların hakimiyetine geçmiştir. Anadolu’nun Türkleşmesiyle beraber Türk hakimiyetine geçen bölge daha sonra tekrar İran hakimiyetine geçmiş fakat bu hakimiyet fazla uzun sürmemiştir. Osmanlı Devletinin de topraklarına katılan bölge 1. Dünya Savaşında Rus işgaline uğramıştır. İşgalden kurtulduktan sonra vatan topraklarına katılmıştır. 1965’te belediye teşkilatı kurulmuştur. 1987 yılında da ilçe statüsüne getirilmiştir.

Karaçoban Kiralık Konut Bakanlar İçin İlçenin Coğrafyası

İlin güneyinde yer alır. İlçenin yüzölçümü 571 kilometrekaredir ve rakımı 1550 metre dolaylarındadır. Şehir merkezine olan uzaklığı 186 kilometredir. İlçe batıdan Hınıs, kuzey ve kuzeydoğudan Karayazı, güney ve doğudan Muş ili ile çevrelenmiştir. İlçenin merkezi Hınıs Çayının alüvyal dolgusu üzerindedir. Etrafı dağlar ile çevrelenmiştir. Bu dağlar; Güzelbaba Dağları Akdağ Masifi ve Akdoğan Dağıdır. İlçede karasal iklim tipi hüküm sürer. Yaz ayları kurak ve sıcak, kış ayları kar yağışlı ve soğuktur. Plato üzerinde kurulan ilçenin bitki örtüsünü bozkırlar oluşturur. Halftrenk ilçede balık tutmak isteyen ve doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenler için idealdir. Bölge halkının ekonomisini tarım, ticaret ve hayvancılık oluşturur. Yetiştirilen başlıca ürünler; fasulye, şeker pancarı, buğday, yulaf, yonca ve mısırdır. Hayvancılıkta büyükbaş, küçükbaş hayvancılık ve arıcılık yaygındır. Besicilik de yapılır. 

Karaçoban Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi

2019 TÜİK raporuna göre ilçenin nüfusu 23.246 kişiden oluşur. Bu nüfusun %49,17’si kadın ve %50,83’ü erkeklerden oluşur. Bölgedeki nüfus cinsiyete göre eşit dağılmıştır. Karaçoban’ın 2017 yılındaki nüfusu ise 23.190’dır. Bir yılda bölge nüfusunda küçük bir artış gözlenmiştir. Yıllık nüfus artışının oranı %0,24’tür. Nüfus yoğunluğu 41’dir. İlçenin toplam 27 mahallesi vardır. En kalabalık mahalleleri; Kopal Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Binpınar Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bahçeli Mahallesi ve Kırımkaya Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleleri ise; Karmış Mahallesi, Akkavak Mahallesi, Çatalgül Mahallesi, Karagöz Mahallesi, Ovayoncalı Mahallesi, Kuşluca Mahallesi, Doğanbey Mahallesi ve Bozyar Mahallesidir. Karaçoban kiralık ev arayışınızda bu mahallelerden herhangisinden ev aramak isteseniz o mahalleyi listeleme sayfalarımızdan aratabilirsiniz. 

Karaçoban Kiralık Konut Fiyatları

Kiralık konutlar arasında bir karar vermeden önce ilçedeki emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olmak son derce önemlidir. Bir konuta ederinden fazla kira ödenmesi gibi durumların önüne geçmek için ilçedeki kiralık konut piyasası iyi analiz edilmelidir. Biz de bunun için Karaçoban’ın kiralık konut fiyatlarını araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporunda bulunan verilere göre ilçede 5.849 tane konut ve 625 tane işyeri vardır. Konut başına düşen kişi sayısı 5,57’dir. İlçede yer alan kiralık konutların ortalama alanları 75 metrekare olarak görülür. Karaçoban kiralık konut fiyatları 588 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen birim kira bedeli 8 Türk Lirasına denktir. 

Ev arayışları en iyi EmlakJet üzerinden yapılıyor. Sitemizden dilediğiniz bölgedeki ev ilanlarına ulaşabilir ve istediğiniz özelliklere sahip olan evleri aratabilirsiniz. Karaçoban kiralık daire sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleriyle listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Karaçoban Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.