/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bulancakcancel

Giresun Bulancak Kiralık Ev

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Bulancak Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Bulancak kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası  hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Bulancak, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun ilçesinin Merkez ilçesinden sonraki en yüksek nüfusa sahip olan ilçesidir. Karadeniz kıyısında yer alan ilçenin batısında Piraziz, doğusunda da Giresun Merkez ilçesi yer almaktadır. Bulancak isminden önceki ismi Terastios’tur. Halkın etnik kökeninin çoğunluğunu Türkmen Çepniler oluşturmaktadır. En önemli ekonomik gelir kaynağı fındıktır. Doğu Karadeniz sahilinin en uzun iskelesi burada bulunmaktadır. İlçenin coğrafik yapısına bakıldığında içinde bulunduğu Karadeniz Bölgesine has bir yapı teşkil etmektedir. Sahilden itibaren hızlı bir yükselme başlar ve arazi yapısında engebe fazladır. Kıyıdan itibaren başlayan fındık bahçeleri 2000 metrelik yüksekliğe kadar devam etmektedir ve bitki örtüsünün çoğunluğunu oluşturmaktadır. Kestane, kızılağaç, gürgen, kavak, ıhlamur ve Karaağaç gibi çeşitli orman bitkileri ile ormanlık alanlar yoğun yapıdadır. İlçe içerisindeki ulaşım yolcu minibüsleri ile sağlanmaktadır. Giresun ve Ordu arasında bir ulaşım ağı günlük olarak hizmet etmektedir. Aynı zamanda şehirlerarası ulaşım için Ordu-Giresun Havalimanı’ndan doğrudan ya da aktarmalı olarak Türkiye’nin her havaalanına uçuş sağlanabilmektedir. 

Bulancak Kiralık Konut Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalle Bilgisi

1934 yılında çıkarılan kanun ile ilçe statüsüne kavuşan Bulancak’ta kiralık daire arayışında olanlar için tercih edilebilecek toplam 24 mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Düz Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Bulancak Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, Merkez Mahallesi, Sisin Mahallesi, Şemsettin Mahallesi, Yeni Mahallesi, Ucarlı Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Saraçlı Mahallesi, Kızılot Mahallesi, Güzelyalı Mahallesi, Duacıoğlu Mahallesi, Ballıca Mahallesi, Ahurlu Mahallesi, Toprakdeğirmeni Mahallesi, Sofulu Mahallesi, Sanayii Mahallesi, İsmet Paşa Mahallesi, Güney Mahallesi, Derecikalan Mahallesi, Acısu Mahallesi, Bahçelievler Mahallesidir. 

Bulancak Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Giresun’un Bulancak ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 8 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 677 TL’dir. 

Bölge Raporu verilerine göre kiralık daire fiyatları ise şu şekildedir;

  • 2+1 100 metrekarelik dairenin ortalama kiralama ücreti 635 TL,
  • 3+1 130 metrekarelik dairenin ortalama kiralama ücreti 662 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Bulancak İhsaniye Mahallesi kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Bulancak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.