/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çanakçıcancel

Giresun Çanakçı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çanakçı Kiralık Konut Arayışında Olanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Çanakçı kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, okulları hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Çanakçı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun ilinin en az nüfusa sahip olan ilçesidir. Giresun ilinin iç kesimlerinde yer almaktadır. Denize kıyısı bulunmamaktadır. Görele ilçesine bağlı bir bucakken daha sonra ilçe statüsüne yükselmiştir. Genel bitki örtüsü ormanlıktır. Tüm Karadeniz Bölgesi gibi dağınık yerleşim görülmektedir.Bölgenin büyük bir kısmında fındık, çay, sebze, meyve yetiştirilmekte; yer yer seralara rastlanmakta. Son zamanlarda kivi de yetiştirilmeye başlanmıştır. Geçmişi tam olarak bilinmeyen kuşdili, Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy köyü ve yöresinde yüzyıllardır kullanılmaktadır. Dilin kullanımının kökeninde dik ve yamaç alan üzerine kurulan mahallelerinin birbirine uzak olmasından kaynaklanan haberleşme ihtiyacıdır.  Her yıl düzenlenen. Kuşdili Festivali dünyaca meşhurdur. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin katıldığı bu festival büyük ilgi görmektedir. 2019 yılının Şubat ayında vizyona giren ve Çanakçı ilçesinin Kuşköyünde çekilen Sibel filmi, 26 farklı ödülün sahibi olarak Giresun ilini ve Türkiye film sektörünü dünyada tanıtma fırsatı sunmuştur. Eskiden beri Çanakçı ilçe merkezinde üretilmekte olan ağaç kap ve çanaklar nedeniyle ‘Çanak ustasının bulunduğu yer’ anlamında bugünkü merkezin ismi ortaya çıkmıştır. İlçe Giresun il merkezine 78 kilometre mesafede bulunur ve denizden 17 kilometre içeridedir. Çanakçı’nın güneydinde doğup ilçe merkezini ikiye bölerek uzanan Çanakçı Deresi Görele’den denize dökülmektedir. 

Çanakçı Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Çanakçı kiralık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Görele ilçesi,
 • Güneyinde Doğankent ilçesi ve Gümüşhane il sınırı,
 • Batısında Tirebolu, Güce ve Doğankent ilçeleri,
 • Doğusunda Trabzon ili ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 6.431’dir. Bu sayının yüzde 49,85’i kadın, yüzde 50,15’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 282 kilometrekare, rakımı ise 155 metredir. Osmanlı döneminde, 1486 tarihli belgede burası Kuzca adı ile anılmakta ve 9 hanene ibaretti. Görele’ye bağlı bir köy statüsündeyken 1991 yılında müstakil ilçe statüsüne yükselmiştir. İlçede 4 mahalle vardır. Bunlar;

 • Orta Mahallesi,
 • Cami Yanı Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Beyli Mahallesidir. 

899 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan Çanakçı Merkez mahallesi kiralık daire seçenekleri için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 

Çanakçı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçedeki Eğitim Kurumları

Çanakçı ilçesinde ev kiralamak isteyenler için bilinmesi gereken bir diğer önemli bilgi de ilçede bulunan eğitim kurumlarıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren kurumlar şunlardır;

 • Yunus Emre Anaokulu,
 • Çanakçı İlkokulu,
 • Karabörk İlkokulu,
 • Şehit Murat Kasım İlkokulu,
 • Çanakçı Ortaokulu,
 • Karabörk Ortaokulu,
 • Şehit Murat Kasım Ortaokulu,
 • Çanakçı İmam Hatip Ortaokulu,
 • Çanakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi,
 • Kayserili Hacı Seyit Burhan Türkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi.

Siz de aradığınız evi en hızlı şekilde bulabilmek için Emlakjet’in güvenilir emlak danışmanlarından danışmanlık hizmeti satın alabilir ya da bölgenin en çok tercih edilen ilanlarından Giresun Çanakçı sahibinden kiralık müstakil köy evi alternatiflerini listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çanakçı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.