/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derelicancel

Giresun Dereli Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Dereli Kiralık Konut Arayanlara Tercih Kılavuzu 

Dereli Kiralık Konut arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Dereli, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun iline bağlı bir ilçedir. Giresun on altı farklı ilçeden meydana gelmektedir. Dereli ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık sekizinci yerleşim birimidir. İlçede yaşamını sürdürenlerin sayısı kent nüfusunun yaklaşık %4.50’sine tekabül etmektedir. Dereli ilçesi, 845 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği, daha açık ve net bir ifade ile rakımı yaklaşık 300 metredir. Aksu Vadisi üzerine kurulmuş olan semtin doğusunda Keşap, Yağlıdere, batısında ise Bulancak ilçeleri yer almaktadır. Semt yaylalar diyarı olarak adlandırılmaktadır.

Dereli Kiralık Konut Düşünenlere ilçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi o bölgedeki emlak piyasasının durumu ve geleceği hakkında birçok ipucu taşır.  Buna ek oalrak semtteki yerleşimden nüfusa, nüfustan konut tipine kadar birçok farklı konuya etkide bulunur. Bu nedenle Dereli kiralık ev arayanların semtin ekonomisi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Semtteki en önemli gelir kaynağı fındık üretimidir. Yerel halkın çok büyük bir bölümü geçimini fındık üretiminden kazanmaktadır. Tarımla uğraşan ailelerin neredeyse hepsi büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliği de yapmaktadır. İlçede yayla ve meraların fazla olması, besiciliğin daha az zahmetli ve masrafsız bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Su kaynakları bakımından zengin olan semtte tatlı su balıkçılığı yapılmaktadır. Bütün bunlara ek olarak kümes hayvancılığı ve arıcılık gelişim aşamasındadır. Eğer siz de tarım ya da hayvancılık ile uğraşıyorsanız Dereli kiralık daire düşünceniz oldukça mantıklı olacaktır. 

Dereli Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Önerisi 

Oğuzeli semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 20.405 ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.86’sı erkek, %49.14’ü ise kadındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı gözlenmektedir. Semtin nüfusu 2007-2015 yılları arasında sürekli olarak azalmıştır. 2015 yılında ise çok büyük bir artış meydana gelmiştir. Ancak nüfus grafiği bugün negatif yönlüdür. Kısacası azalma eğilimindedir. İlçe popülasyonunun artış hızı -%3.30 olarak hesaplanmıştır. Dereli’nin nüfusu her geçen yıl azalmaktadır. İlçe, tam on iki mahalleden meydana gelmiştir. Otuz dört tane de köy yerleşimi bulunmaktadır. Giresun Dereli kiralık ev düşünenler için mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık. Siz de kendinize en uygun olan yerleşim birimini seçebilirsiniz:

 • Dereli Mahallesi
 • Sütlüce Mahallesi
 • Bahçeli Mahallesi
 • Kuşluhan Mahallesi
 • Kulakkaya Mahallesi
 • Şıhlar Mahallesi
 • Güzyurdu Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Hapan Mahallesi
 • Yuva Mahallesi
 • Kuzca Mahallesi
 • Yeni Mahalle

Eğer siz de Dereli kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Dereli kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Dereli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.