/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derelicancel
Giresuncancel

Giresun Dereli Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Dereli Kiralık Konut Arayanlara Tercih Kılavuzu 

Dereli Kiralık Konut arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Dereli, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun iline bağlı bir ilçedir. Giresun on altı farklı ilçeden meydana gelmektedir. Dereli ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık sekizinci yerleşim birimidir. İlçede yaşamını sürdürenlerin sayısı kent nüfusunun yaklaşık %4.50’sine tekabül etmektedir. Dereli ilçesi, 845 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği, daha açık ve net bir ifade ile rakımı yaklaşık 300 metredir. Aksu Vadisi üzerine kurulmuş olan semtin doğusunda Keşap, Yağlıdere, batısında ise Bulancak ilçeleri yer almaktadır. Semt yaylalar diyarı olarak adlandırılmaktadır.

Dereli Kiralık Konut Düşünenlere ilçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi o bölgedeki emlak piyasasının durumu ve geleceği hakkında birçok ipucu taşır.  Buna ek oalrak semtteki yerleşimden nüfusa, nüfustan konut tipine kadar birçok farklı konuya etkide bulunur. Bu nedenle Dereli kiralık ev arayanların semtin ekonomisi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Semtteki en önemli gelir kaynağı fındık üretimidir. Yerel halkın çok büyük bir bölümü geçimini fındık üretiminden kazanmaktadır. Tarımla uğraşan ailelerin neredeyse hepsi büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliği de yapmaktadır. İlçede yayla ve meraların fazla olması, besiciliğin daha az zahmetli ve masrafsız bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Su kaynakları bakımından zengin olan semtte tatlı su balıkçılığı yapılmaktadır. Bütün bunlara ek olarak kümes hayvancılığı ve arıcılık gelişim aşamasındadır. Eğer siz de tarım ya da hayvancılık ile uğraşıyorsanız Dereli kiralık daire düşünceniz oldukça mantıklı olacaktır. 

Dereli Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Önerisi 

Oğuzeli semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 20.405 ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.86’sı erkek, %49.14’ü ise kadındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı gözlenmektedir. Semtin nüfusu 2007-2015 yılları arasında sürekli olarak azalmıştır. 2015 yılında ise çok büyük bir artış meydana gelmiştir. Ancak nüfus grafiği bugün negatif yönlüdür. Kısacası azalma eğilimindedir. İlçe popülasyonunun artış hızı -%3.30 olarak hesaplanmıştır. Dereli’nin nüfusu her geçen yıl azalmaktadır. İlçe, tam on iki mahalleden meydana gelmiştir. Otuz dört tane de köy yerleşimi bulunmaktadır. Giresun Dereli kiralık ev düşünenler için mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık. Siz de kendinize en uygun olan yerleşim birimini seçebilirsiniz:

 • Dereli Mahallesi
 • Sütlüce Mahallesi
 • Bahçeli Mahallesi
 • Kuşluhan Mahallesi
 • Kulakkaya Mahallesi
 • Şıhlar Mahallesi
 • Güzyurdu Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Hapan Mahallesi
 • Yuva Mahallesi
 • Kuzca Mahallesi
 • Yeni Mahalle

Eğer siz de Dereli kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Dereli kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.