/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Eynesilcancel
Giresuncancel

Giresun Eynesil Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Eynesil Kiralık Konut Arayanlara Semt Rehberi

Eynesil kiralık konut düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden demografisine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacak ve yaşamayı düşündüğünüz bölge hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Eynesil, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun iline bağlı bir yerleşim birimidir. Giresun, on altı yerleşim biriminden oluşmaktadır ve 453.912 kişi kentte ikamet etmektedir. Eynesil ise kent nüfusunun yaklaşık %3.07’sine ev sahipliği yapmaktadır. Giresun’un Trabzon sınırında yer alan Eynesil ilçesinde bilinen ilk yerleşim milattan önce 1500’lü yıllarda başlamıştır. Semtte ilk olarak Hititlerin daha sonra da Frigyalıların yaşadığı bilinmektedir. İlçe tarih boyunca doğal güzellikleri, köklü geçmişi ve stratejik konumu ile ilin en önemli yerleşim birimlerinden olmuştur.

Eynesil Kiralık Konut Bakanlara Semtin Coğrafi Özellikleri

Eynesil kiralık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde, semtin coğrafi özelliklerine, fiziksel yapısına ve doğal güzelliklerine değindik. Eynesil ilçesi, 72 kilometrekarelik çok küçük bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Bu hali ile semt, Giresun ilinin en küçük yerleşim birimidir. İlçenin rakımı veya denizden yüksekliği yaklaşık 88 kilometredir. Semt nüfusu çoğunlukla ilçenin merkezinde yaşamını sürdürmektedir. Kuzey kıyı şeridinin en doğu ucunda yer alan semt, Trabzon sınırında yer almaktadır. İlçede Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Her mevsim yağış alan semtte yazlar serin, kışlar ise ılık geçmektedir. İlçe hemen her mevsim bol yağış almaktadır. Buna bağlı olarak da semtte geniş ormanlık alanlara rastlanır. İlçede Topallı ve Dizgene dereleri önemli su kaynaklarındandır. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçede, göl bulunmamaktadır. Engebeli arazi yapısı, ekonomik gelişimi etkileyen bir unsur olarak göze çarpmaktadır. İlçe halkının önemli bir bölümü tarım ve hayvancılıktan geçimini kazanmaktadır. Eğer başka şehirlerden geliyorsanız Eynesil kiralık daire tercihinizde bu koşulları göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır. 

Eynesil Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019’da açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre semtte hayatını sürdürenlerin sayısı 13.955 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede ikamet edenlerin %53.29’u kadın, geriye kalanı  %46.71’i  ise erkektir. Nüfus cinsiyete dengeli bir şekilde dağılmamıştır. Erkeklerin çevre il ve ilçelere çalışmaya gitmesi bunun en önemli nedenlerindendir. İlçe şehir nüfusunun yaklaşık %3.07’sine ev sahipliği yapmaktadır.İlçenin nüfusu 2011-2017 yılları arasında sürekli olarak azalmıştır.2017 yılından sonra ciddi bir artış meydana gelmiştir. Bugün popülasyonun artış hızı %8 civarındadır. Giresun Eynesil kiralık ev tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler:

 • Gümüşçay Mahallesi 
 • Köseli Mahallesi
 • Altınlı Mahallesi
 • Boztepe Mahallesi
 • Derebaşı Mahallesi
 • Camidüzü Mahallesi
 • Kıran Mahallesi
 • Belen Mahallesi
 • Yakuplu Mahallesi
 • Sokak Mahallesi
 • Tamyanı Mahallesi

Eğer Eynesil kiralık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Eynesil kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.