/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Görelecancel

Giresun Görele Kiralık Ev

araması için 5 ilan bulundu

Görele Kiralık Konut Arayanlara Rehber Bilgiler

Görele kiralık konut arayışınızda EmlakJet sizi yanınızda. Görele, Giresun’un bir ilçesidir. Şehir merkezine 63 kilometre uzaklıktadır. 237 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 11 metredir. İlçenin güneyinde Güce ve Doğankent ilçeleri, batısında Espiye, doğusunda Tirebolu ile Çanakçı ilçeleri ve kuzeyinde Karadeniz yer alır. İlçeye tipik Karadeniz iklim tipi hakimdir. 

Görele Kiralık Konut Tercihinde Bulunacaklara İlçe Tarihi

İlçe ismi Eynesil Kasabasındaki Görele Burnundaki kalıntılarda rastlanan Koralla – Coralla kentinden gelir. Görele Burnunun Bizanslılardan kalma 4 adet kale harabesi bulunur. Kalede yapılan araştırmalarda buranın Bizans Kalesi olduğunu ortaya çıkarmıştır. Buna dayanarak bölgenin adının İtalyanca mercan anlamına gelen Coralla olduğu ve Cenevizlilerin oluşturduğu düşüncesinin bir yanılgı oluğu anlaşılır. Çünkü bu isim Cenevizler bölgeye gelmeden önce de kullanılmaktadır. Yakın tarihe baktığımızda ise 1758 yılında bölgenin Tirebolu’ya bağlı nahiye olduğunu görürüz. 1850 ve 1866 yılları arasında Görele Trabzon’un kazası olarak gösterilmiştir. 1868 senesinde nahiye olarak Tirebolu kazasına bağlanmıştır. 1871 yılında Tirebolu’dan ayrılarak Trabzon’a bağlı nahiye konumuna getirilmiştir. 1874’te yeniden kaza konumuna getirilmiştir. Belediye teşkilatı 1876’da kurulmuştur. 1920’da Trabzon’dan ayrılarak Giresun’a bağlı kaza konumuna getirilmiştir. 

Görele Kiralık Konut Bakabileceğiniz Köy ve Mahalleler

Görele ilçesinin 21 mahalle ve 60 köyü vardır. İlçenin köyleri; Aralıkoz Köyü, Esenyurt Köyü, Burunucu Köyü, Dereboyu Köyü, Köprübaşı Köyü, İsmailbeyli Köyü, Güneyköy Köyü, Koyunhamza Köyü, Eserli Köyü, Ardıç Köyü, Şahinyuva Köyü, Çatakkırı Köyü, Ataköy Köyü, Gültepe Köyü, Hamzalı Köyü, Soğukpınar Köyü, Kaynar Köyü, Aydınlar Köyü, Haydarlı Köyü, Çiftlikköy Köyü, Recepli Köyü, Kuşçulu Köyü, Bayazıt Köyü, Karaburun Köyü, Derekuşçulu Köyü, Terziali Köyü, Seferli Köyü, Beşir Köyü, Karlıbel Köyü, Yalıköy Köyü, Beşirli Köyü, Karakeş Köyü, Dikmen Köyü, Yeğenli Köyü, Sofulu Köyü, Boğalı Köyü, Sağlık Köyü, Karadere Köyü, Esenli Köyü, Çalış Köyü, Tekgöz Köyü, Maksutlu Köyü, Çatak Köyü, Umutlu Köyü, Ortaköy Köyü, Kırıklı Köyü, Gölbaşı Köyü, Dayılı Köyü, Yeşildere Köyü, Tepeköy Köyü, Güvendik Köyü, Dedeli Köyü, Türkelli Köyü, Menteşe Köyü, Gülpınar Köyü, Taşlık Köyü, Önerli Köyü, İnanca Köyü, Akharman Köyü ve Şafaklı Köyüdür. Mahalleleri; Aydınlıkevler Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Kumyalı Mahallesi, Çeşmebaşı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Sayfiye Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Bahşiş Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Kaba Mahallesi, Bozcaali Mahallesi, Merkez Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Beyli Mahallesi, Şahali Mahallesi, Hendekbaşı Mahallesi, Orta Mahallesi, Cillioğlu Mahallesi ve Obakıran Mahallesidir. Bu mahalleler arasından en çok aranan Görele Kumyalı kiralık daire ilanlarını sitemizden aratabilirsiniz. 

Görele Kiralık Konut Fiyatları

Ağustos 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede 28.820 tane konut vardır. Hane halkı sayısı 1,21’dir. İşyeri sayısı 2.069’dur. Görele’deki kiralık evlerin alanları ortalama 110 metrekaredir. Görele kiralık konut fiyatları ortalama 663 Türk Lirasıdır. Birim kira bedeli 6 Türk Lirasına denk gelir. 

EmlakJet ev arayışlarınızı hızlandırıyor ve istediğiniz yerdeki ilanları bir araya getirerek işinizi kolaylaştırıyor. Sizin de Giresun Görele sahibinden kiralık daireler ya da emlakçıdan kiralık daireler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Görele Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.