/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pirazizcancel

Giresun Piraziz Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Piraziz Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Piraziz kiralık konut arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmalıdır. Bu nedenle hazırladığımız bu yazıda Piraziz ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Piraziz Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Piraziz ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Giresun iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 154 km2'dir ve denizden yüksekliği ise yalnızca beş metredir. İlçe spesifik olarak Doğu Karadeniz kıyı şeridinde yer almaktadır. Giresun ilinin, Ordu iline olan sınırını oluşturmaktadır. İlçede büyük bir miktarda derin vadi ve dik kaya bulunmaktadır. Yükseltisi fazla olan arazilerde bulunan yayla alanları haricinde, ilçede hemen hemen neredeyse hiç düzlük alan yoktur. İlçede bulunan başlıca dereler arasında Domuzderesi, Piraziz Deresi, Kelekderesi ve Çayırağzı Deresi'dir. İlçenin doğal bitki örtüsünü ceviz, gürgen, kiraz, kestane, karaağaç, kayın, kavak, kızılağaç ve fındık ağaçları oluşturmaktadır. Aynı zamanda yonca, asma, orman gülü ve eğrelti otu gibi çeşitli bitkiler de bolca bulunmaktadır.

İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Bulancak ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Ordu ili bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey tarafında Karadeniz bulunmaktadır.

Piraziz Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Piraziz kiralık daire arayanlar için ilçede tarım yapılabilen çoğu yerde, ilçe sakinlerinin yetiştirmeyi tercih ettiği şey fındıktır. Ancak belli yerlerde çay üretimi de görülmektedir. İlçede konumu gereği Karadeniz ikliminin karakteristikleri gözlemlenir. Her mevsim bolca yağış görülmektedir. Yükseltisi fazla olan yerlerde kış aylarında daha çok kar yağışı görülür. 

İlçe sakinleri gelirini çoğunlukla fındık tarımı, hayvancılık, balıkçılık, arıcılık ve ormancılık ile kazanmaktadır. İlçe içerisinde dört adet fındık kırma fabrikası bulunmaktadır. İlçede her ne kadar daha önce bu yönde çalışmalar yapılmış olsa da turizm sektörü neredeyse hiç gelişmemiştir. Buna ancak yaylalara gelen ziyaretçiler katkıda bulunmaktadır.

Piraziz Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Durumu

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Piraziz ilçesinde toplam 14.659 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,19'u erkek olup geriye kalan %49,81'ini kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 senelik nüfus verilerine göre, her ne kadar genel bir nüfus düşüşü gözlemlense de son senede gözle görülür bir nüfus artışı yaşanmıştır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %10,63 olarak tespit edilmiştir.

Piraziz Kiralık Konut Bakan Kişilerin Tercih Edebileceği Mahalleler

Piraziz ilçesine toplam dokuz adet mahalle ve 22 adet köy bulunmaktadır. Piraziz kiralık ev arayan kişilerin arasından tercih edebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Yeni Mahallesi,
 • Şıhkıran Mahallesi,
 • Şeyhli Mahallesi,
 • Maden Mahallesi,
 • Kargı Mahallesi,
 • Kaleyanı Mahallesi,
 • Etlikkıran Mahallesi,
 • Eren Mahallesi,
 • Aydere Mahallesi.

Eğer siz de Piraziz sahibinden eşyalı kiralık ev arıyorsanız bölgede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Piraziz Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.