/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şebinkarahisarcancel
Giresuncancel

Giresun Şebinkarahisar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Şebinkarahisar Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Şebinkarahisar kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Şebinkarahisar, Giresun’un bir ilçesidir. 1923 yılında il olmuş 1933 yılında Giresun’a bağlanarak ilçe statüsü verilmiştir.  Osmanlı döneminde kullanılan ismi Şarkikarahisar ya da Karahisar-ı Şarki’dir. 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından ismi Şebinkarahisar’a dönüştürülmüştür. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Şehirdeki ilk yerleşimin başladığı nokta, 20. Yüzyıl başlarına kadar Rum yerleşimi olan Güneygören (İsola) köyüdür. Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölümü içerisinde yer alan ilçe, Giresun il merkezine 108 kilometre uzaklıkta yer alır. Denize kıyısı yoktur Sivas ve Ordu il sınırlarındadır. Giresun Dağlarının güney eteklerinde, Avutmuş Çayı vadisinin kuzey yamaçlarında kurulmuştur. Şebinkarahisar kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Dereli ilçesi,
 • Kuzeybatısında Ordu’nun Mesudiye ilçesi, 
 • Kuzeydoğusunda Yağlıdere ve Alucra ilçeleri,
 • Güneyinde Sivas’ın Suşehri ilçesi, 
 • Güneydoğusunda Çamoluk ve Sivas’ın Akıncılar ilçeleri,
 • Batısında Sivas’ın Koyulhisar ilçesi, 
 • Doğusunda Alucra ilçesi ile çevrilidir. 

Şebinkarahisar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve Mahalle Bilgisi

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 21.814’tür. Bu sayının yüzde 49,65’i kadın, yüzde 50,35’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.382 kilometrekare, rakımı ise 1.364 metredir. 1933 yılında müstakil ilçe statüsü kazanan ilçede günümüzde toplam 15 mahalle bulunmaktadır. Şebinkarahisar Toki kiralık daire gibi farklı alternatifler için tercih edebileceğiniz mahalleleri şunlardır; Taş Mahallesi, Müftü Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Kavaklar Mahallesi, Fatih Mahallesi, Bülbül Mahallesi, Avutmuş Mahallesi, Akbudak Mahallesi, Biroğul Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, İkioğul Mahallesi, Kırkgöz Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Tamzara Mahallesi, Kütküt Mahallesidir. 

Şebinkarahisar Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 132 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 7 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 636 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Giresun Şebinkarahisar’da Bülbül Mahallesi kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.