/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yağlıderecancel

Giresun Yağlıdere Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yağlıdere Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Yağlıdere kiralık konut düşünenler için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Gelin Yağlıdere ilçesini birlikte daha yakından tanıyalım. Yağlıdere, ülkemizin Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Giresun iline bağlı bir ilçedir. Giresun, o altı yerleşim biriminden oluşmaktadır, Yağlıdere ise kentin en gelişmiş dokuzuncu yerleşim birimidir. İlçede yaşayanlar kent nüfusunun %3.69’una tekabül etmektedir. Yağlıdere ilçesinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. İlçede ilk yerleşim milattan önceki çağlarda başlamıştır. Hititler, Frigler, Persler, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. 11. Yüzyılda ise, Türkler ilçeye gelmiş ve yerleşmiştirler.

Yağlıdere Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Yağlıdere kiralık ev arayışı içerisinde olanlar semtin ilk olarak coğrafi özelliklerinden haberdar olmalıdır. Zira coğrafi özellikler, bir ilçenin ekonomisinden yerleşimine kadar birçok farklı konuyu etkiler. Yağlıdere ilçesi , 322 kilometrekarelik bir arazi üzerine konumlanmıştır. Görece küçük bir arazi üzerine kurulmuş olan semtin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 50 metredir. İlçe kuzey ve doğu hattında Espiye, güneyinde Alucra ve Şebinkarahisar, batısında ise Keşap ve Dereli ilçeleri ile komşudur. Semt, denizden tam on dört kilometre Uzakta bulunmaktadır. İlçede tipik bir Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar serin, kışlar ise ılık ve yağışlı gelmektedir. Yağışı bol olan ilçe, hemen her mevsim yağışlıdır. Semtin yıllık yağış miktarı ortalama 1300 milimetredir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı yaklaşık 14 derecedir.  İlçede, kestane, meşe, kızılağaç, sarıçam, göknar gibi ağaçlar görülmektedir. Özellikle başka şehirlerden gelerek Yağlıdere kiralık daire arayışına giriştiyseniz, bunları daha önceden bilmeniz önlem almanızı sağlar. 

Yağlıdere Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019’da açıklanan TÜİK raporu’na göre semtte yaşayanların sayısı 16.758’dir. Bu kişilerin %50.15’i erkek, geriye kalan %49.85’i ise kadındır. İlçe, kent nüfusunun %3.69’una ev sahipliği yapmaktadır. Yağlıdere ilçesi, 1987 yılında çıkan bir kanun ile kurulmuştur. Semtin nüfus grafiği epey hareketlidir. İlçenin nüfusu 2007-2017 yılları arasında düşmüştür. Bu tarihten sonra büyük bir artış meydana gelmiştir. Popülasyonun artış hızı 2019 yılı itibari ile yaklaşık %10.83’tür. Bu rakam il ortalamasının üstündedir. İlçe, köy ve mahallelerden meydana gelmektedir. Giresun Yağlıdere kiralık ev tercih edecekler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Merkez Mahallesi
 • Kozbükü Mahallesi
 • Bük Mahallesi
 • Tepeköy Mahallesi
 • Oruçbey Mahallesi
 • Kurucalı Mahallesi
 • Günece Mahallesi
 • Kızılelma Mahallesi
 • Palaklı Mahallesi
 • Çağlayan Mahallesi
 • Tuğlacık Mahallesi
 • Akdoğan Mahallesi

Eğer Yağlıdere kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Yağlıdere kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, emlak arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Yağlıdere Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.