/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kelkitcancel

Gümüşhane Kelkit Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Kelkit Kiralık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Kelkit kiralık konut arayışı içerisinde olanlar için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına erişecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.  Kelkit, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane iline bağlı bir ilçedir. Gümüşhane,  altı farklı ilçeden meydana gelmiştir. Kelkit ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık ikinci yerleşim birimidir. Semt nüfusunun yaklaşık %29.43’üne ev sahipliği yapmaktadır. Kelkit ilçesinin çok köklü bir tarihi vardır. Çok kabul edilen bir rivayete göre, Kelkit ili ismini 7. Yüzyılda bölgeye yerleşen Peçenekler’den almıştır. Peçeneklerin lideri olan Kilki Bey’in ismi bölgeye verilmiştir. Daha sonra ilçenin Kerkit olarak kullanışmıştır. Kerkit, kurt anlamına gelmektedir.

Kelkit Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Kelkit kiralık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde, semtin coğrafi özelliklerine, fiziksel yapısına ve doğal güzelliklerine değindik. Kelkit, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. İlçenin doğusunda Köse ilçesi, batısında Şiran ilçesi bulunmaktadır. Kuzey hattında ilçe Gümüşhane ili ve güneyinde Erzincan’a bağlı yerleşim birimleri ile çevrilidir. İlçenin toplam yüzölçümü, daha doğrusu kapladığı alan 1925 kilometrekaredir. Semt, Gümüşhane’nin Merkez ilçesinden sonra bölgenin en büyük yerleşim birimidir. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 1350 metredir. Semt dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. Semt, güney kesiminde akarsu vadileri üzerine yer almış durumdadır. İlçede yer alan Gümüşhane Dağları, Çime Dağları, Akdağlar ve Otlukbeli Dağları bölgenin görünümünü belirlemektedir. İlçe kent merkezinden tam altmış kilometre uzakta bulunmaktadır. Bölgede kavak, ardıç, meşe, sarıçam, kavak, gürgen gibi ağaç türleri de görülmektedir. Kelkit kiralık konut  tercih edeceklerin tüm bu koşulları göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Kelkit Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 47.891 kişiye ulaşmıştır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. İlçenin nüfusu 2010 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. İlçe nüfusu 2017 yılından sonra ise önemli bir azalma meydana gelmiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı eksi yönlüdür. Bu nedenle de -%10.80 civarındadır. İlçe mahalle ve köylerden oluşmuştur. Köy altı yerleşimi yoktur. Gümüşhane Kelkit kiralık ev arayışınızı aşağıda gelişmişliklerine ve mahallelerine göre sıralanmış olan mahallelerden birinde ya da birkaçında araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Atatürk Mahallesi 
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Göztepe Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Merkez Mahallesi
 • Ahmet Yesevi Mahallesi
 • İnönü Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Büyük Cami Mahallesi
 • Yunus Emre Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi

Eğer Kelkit kiralık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kelkit kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki eve giden yolda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Kelkit Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.