/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kelkitcancel
Gümüşhanecancel

Gümüşhane Kelkit Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kelkit Kiralık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Kelkit kiralık konut arayışı içerisinde olanlar için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına erişecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.  Kelkit, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane iline bağlı bir ilçedir. Gümüşhane,  altı farklı ilçeden meydana gelmiştir. Kelkit ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık ikinci yerleşim birimidir. Semt nüfusunun yaklaşık %29.43’üne ev sahipliği yapmaktadır. Kelkit ilçesinin çok köklü bir tarihi vardır. Çok kabul edilen bir rivayete göre, Kelkit ili ismini 7. Yüzyılda bölgeye yerleşen Peçenekler’den almıştır. Peçeneklerin lideri olan Kilki Bey’in ismi bölgeye verilmiştir. Daha sonra ilçenin Kerkit olarak kullanışmıştır. Kerkit, kurt anlamına gelmektedir.

Kelkit Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Kelkit kiralık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde, semtin coğrafi özelliklerine, fiziksel yapısına ve doğal güzelliklerine değindik. Kelkit, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. İlçenin doğusunda Köse ilçesi, batısında Şiran ilçesi bulunmaktadır. Kuzey hattında ilçe Gümüşhane ili ve güneyinde Erzincan’a bağlı yerleşim birimleri ile çevrilidir. İlçenin toplam yüzölçümü, daha doğrusu kapladığı alan 1925 kilometrekaredir. Semt, Gümüşhane’nin Merkez ilçesinden sonra bölgenin en büyük yerleşim birimidir. İlçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık 1350 metredir. Semt dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuştur. Semt, güney kesiminde akarsu vadileri üzerine yer almış durumdadır. İlçede yer alan Gümüşhane Dağları, Çime Dağları, Akdağlar ve Otlukbeli Dağları bölgenin görünümünü belirlemektedir. İlçe kent merkezinden tam altmış kilometre uzakta bulunmaktadır. Bölgede kavak, ardıç, meşe, sarıçam, kavak, gürgen gibi ağaç türleri de görülmektedir. Kelkit kiralık konut  tercih edeceklerin tüm bu koşulları göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Kelkit Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 47.891 kişiye ulaşmıştır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. İlçenin nüfusu 2010 yılından sonra sürekli olarak artmıştır. İlçe nüfusu 2017 yılından sonra ise önemli bir azalma meydana gelmiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı eksi yönlüdür. Bu nedenle de -%10.80 civarındadır. İlçe mahalle ve köylerden oluşmuştur. Köy altı yerleşimi yoktur. Gümüşhane Kelkit kiralık ev arayışınızı aşağıda gelişmişliklerine ve mahallelerine göre sıralanmış olan mahallelerden birinde ya da birkaçında araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Atatürk Mahallesi 
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Göztepe Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Merkez Mahallesi
 • Ahmet Yesevi Mahallesi
 • İnönü Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Büyük Cami Mahallesi
 • Yunus Emre Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi

Eğer Kelkit kiralık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kelkit kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki eve giden yolda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Kelkit Kiralık Ev
Ağıl KöyüAğlık KöyüAhmet Yesevi MahallesiAkdağ KöyüAksöğüt KöyüAlacat KöyüAşağıözlüce KöyüAşut KöyüAtatürk MahallesiAydoğdu KöyüAziz KöyüBabakonağı KöyüBahçelievler MahallesiBalıklı KöyüBalkaya KöyüBaşpınar KöyüBelenli KöyüBeşdeğirmen KöyüBezendi KöyüBindal KöyüBulak KöyüBüyükcami MahallesiCemalli KöyüCumhuriyet MahallesiÇağlar KöyüÇakırlar KöyüÇamur KöyüÇimenli KöyüÇömlecik KöyüDayısı KöyüDeliler KöyüDeredolu Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Deredolu Bld. (Hürriyet Mahallesi)Deredolu Bld. (Mahmatlı Mahallesi)Dereyüzü KöyüDevekorusu KöyüDoğanca KöyüDoğankavak KöyüDölek KöyüElmelik KöyüEskikadı KöyüEskiyol KöyüEymür KöyüGerdekhisar KöyüGödül KöyüGüllüce KöyüGültepe KöyüGümüşgöze Bld. (Fatih Mahallesi)Gümüşgöze Bld. (Göztepe Mahallesi)Gümüşgöze Bld. (Özyurt Mahallesi)Günbatur KöyüGüneyçevirme KöyüGürleyik KöyüGüzyurdu Köyüİnönü MahallesiKaracaören KöyüKaraçayır MahallesiKarşıyaka KöyüKaş KöyüKazanpınar KöyüKılıççı KöyüKılıçtaşı KöyüKınalıtaş KöyüKızılca KöyüKozoğlu KöyüKömür KöyüKöycük KöyüKuşluk KöyüKüçükcami MahallesiObalar KöyüOğuz KöyüÖbektaş Bld. (Esentepe Mahallesi)Öbektaş Bld. (Fatih Mahallesi)Öbektaş Bld. (Halkevi Mahallesi)Öğütlü KöyüÖrenbel KöyüÖzen KöyüSadak KöyüSalördek KöyüSarışeyh KöyüSöğütlü Bld. (Merkez Mahallesi)Sökmen KöyüSütveren KöyüŞen KöyüTütenli KöyüUzunkol KöyüÜnlüpınar Bld. (Büyükcami Mahallesi)Ünlüpınar Bld. (Fatih Mahallesi)Yarbaşı KöyüYenice KöyüYeniköy KöyüYeniyol KöyüYeşilova KöyüYeşilpınar KöyüYeşilyurt KöyüYolçatı KöyüYukarıözlüce KöyüYunus Emre Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.