/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kürtüncancel

Gümüşhane Kürtün Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kürtün Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Kürtün kiralık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Kürtün, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane iline bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, 732 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçe, 910 metre rakıma sahiptir. Kısacası denizden yüksekliği yaklaşık 910 metredir. İlçe, 1991 yılında bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Semtin büyük bir bölümünde Türkmenler ve bir Türkmen boyu olan Çepniler yaşamaktadır. İlçe köklü tarihi ve doğal güzellikleri ile şehrin en önemli yerleşim birimlerinden biridir.

Kürtün Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgede ev tutmadan önce, mutlaka o bölgenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Zira bir bölgenin ekonomisi, oradaki konut tipinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya etkide bulunmaktadır. Bu nedenle yazının ikinci bölümünde Kürtün kiralık ev bakanlar için ilçenin ekonomisine değindik. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılğa dayalı olarak gelişmiştir. Yerel halkın önemli bir bölümü bu iki faaliyetten geçimini kazanmaktadır. Semtte, fındık üretimi yapılmaktadır ve fındık önemli bir geçim kaynağıdır. Tüm bunlara ek olarak arpa, şeker pancarı, lahana ve mısır üretimi yaygındır. İlçe yayla varlığı bakımından epey zengindir. Bu sebeple de yaylacılık faaliyetleri gelişmiştir. Bu gelişimle birlikte bölgeye gelen turistlerin sayısında ciddi bir artış sağlanmıştır. Her yıl yaz aylarında yerli ve yabancı turistler bölgeye gelmektedir. İlçenin en önemli yaylası Güvende Yaylası’dır. Tüm bunlara ek olarak Kürtün Barajı önemli bir etkinlik merkezi olarak ekonomiye katkıda bulunmaktadır.  Eğer bu üç faaliyetten birinde çalışıyorsanız Kürtün kiralık daire arayışınız oldukça isabetli olacaktır.

Kürtün Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Mahallleleri

Kürtün ilçesinin nüfusu, 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 14.346 kişiye ulaşmış durumdur. İlçede ikamet edenler, kent nüfusunun %8.81’ine tekabül etmektedir. Kürtün ilçesinde yaşayanların 7512’si erkek, geriye kalanı ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmamıştır. Ancak büyük bir fark da bulunmamaktadır. 1990 yılında çıkan bir kanun ile kurulan semtin nüfus grafiği çok hareketlidir. 2007- 2014 yılları arasında zikzaklar çizen nüfus, 2014 yılından sonra artma eğilimine girmiştir. 2019 yılı itibari ile popülasyonun artış hızı %2.21 civarındadır. İlçe köy ve mahalllerden oluşmuştur. Gümüşhane Kürtün kiralık ev tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçını seçebilirsiniz:

  • Aşağı Uluköy Mahallesi 
  • Süme Mahallesi
  • Köyiçi Mahallesi
  • Yukarı Uluköy Mahallesi
  • Cayra Mahallesi
  • Karaçukur Mahallesi
  • Cami Yanı Mahallesi
  • Melikli Mahallesi
  • Ortaköy Mahallesi

Eğer Kürtün kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kürtün kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kürtün Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.