/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Torulcancel

Gümüşhane Torul Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Torul Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Torul kiralık konut arayan EmlakJet ziyaretçileri için ilçenin tarihinden emlak piyasasına kadar bahsettiğimiz bu yazıyı hazırladık. Siz de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz bu yazıyı okuyabilirsiniz. Torul, Gümüşhane’nin bir ilçesidir. İlçe Harşit Çayı kenarında kurulmuştur. Dağlık bir arazi yapısı vardır. İlçenin doğusunda Gümüşhane Merkez, kuzeyinde Trabzon, batısında Kürtün ve Giresun, güneyinde Şiran ilçesi yer alır. 973 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 940 metre civarlarındadır. Şehir merkezine olan uzaklığı 23 metredir. Bölge orman toprağıdır. Orman bitkilerinin yetişmesinde yağış oldukça etkilidir. Bu sebeple bitki örtüsünün büyük çoğunluğunu ormanlar oluşturur. İlçenin en önemli akarsuyu Harşit Çayıdır. Bu çay Çitderesi, Nivene ve Köstere dereleriyle beslenir. İlçede kış ayları sert ve yaz ayları ılık geçer. 

Torul Kiralık Konut Tercihinde Bulunacaklara İlçe Tarihi

İlçe tarihi oldukça eski dönemlere uzanır. İlçe, tarihi kaynaklarda ilk defa Milattan Önceki 400’lü yıllarda yazılmış Ksenofon'un Anabasis adlı eserde geçer. Milattan Sonraki 130’lu yıllarda ise ilçe hakkında İmparator Hadrianus'a bir rapor hazırlanmıştır. Bu raporda Dril kabilesinden bahsedilir. Dril kabilesinin ilçe yakınlarında yaşayan Tzan – Tzani – Laz toplulukları ile aynı olduğu belirtilir. İlçe adı olan Torul’un da isminin bu topluklardan geldiği bilinir. 4. Haçlı seferinde Trabzon’u ele geçiren Cenevizliler bu ilçede çok sayıda kale inşa etmişlerdir. 1877 ve 1878 yılında Osmanlı – Rus savaşında göç vermiştir. 1. Dünya Savaşında Rus işgaline uğramıştır. Rus Devriminden sonra bölgeden çekilen Rusların yerini Rumlar almıştır. 1918 yılında işgalden kurtulmuştur. Bölge 1828 yılından Cumhuriyete kadar Trabzon’a bağlı Gümüşhane Sancağının bir kasabasıydı. Cumhuriyetten sonra Gümüşhane iline bağlı ilçe konumuna getirilmiştir.

Torul Kiralık Konut Arayabileceğiniz Mahalleler ve Köyler

Torul ilçesinin 9 mahallesi ve 34 köyü vardır. İlçenin köyleri; Yücebelen Köyü, Kopuz Köyü, Herek Köyü, Aksüt Köyü, Zigana Köyü, Dağdibi Köyü, Bahçelik Köyü, Harmancık Köyü, Kirazlık Köyü, Yıldız Köyü, Alınyayla Köyü, Köstere Köyü, Demirkapı Köyü, Atalar Köyü, Uğurtaşı Köyü, İnkılap Köyü, Yurt Köyü, Altınpınar Köyü, Güvemli Köyü, Cebeli Köyü, Yeşilköy Köyü, Arılı Köyü, İlecik Köyü, Gümüştuğ Köyü, Arpalı Köyü, Yalınkavak Köyü, Işık Köyü, Büyükçit Köyü, Küçükçit Köyü, Güzeloluk Köyü, Budak Köyü, Tokçam Köyü, Günay Köyü, Dedeli Köyü, Kocadal Köyü, Gülaçar Köyü ve Kalecik Köyüdür. Torul kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise aşağıdaki gibidir. 

  • Merkez Mahallesi,
  • Bahçecik Mahallesi,
  • Tuğrulbey Mahallesi,
  • Çamlıca Mahallesi,
  • Köprübaşı Mahallesi,
  • Soğuksu Mahallesi,
  • Kaledibi Mahallesi ve 
  • Tufaniye Mahallesidir. 

Torul Kiralık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede toplam 484 adet işyeri ve 9996 adet konut vardır. Kiralık evlerin ortalama büyüklükleri 130 metrekare olarak karşımıza çıkar. Ortalama Torul kiralık konut fiyatları 571 Türk Lirasıdır. Toplam satış fiyatından metrekareye 4 Türk Lirası düşer. 

EmlakJet ev arayanların işlerini kolaylaştırıyor. İstediğiniz il ya da ilçedeki ilanları bir araya getirerek ev ilanlarına ulaşmanızı kolaylaştırıyor. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Gümüşhane Torul ilanlarına sitemizden dilediğiniz zaman kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Torul Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.