/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yüksekovacancel

Hakkari Yüksekova Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yüksekova Kiralık Konut Bakanlara Bölge Rehberi

EmlakJet ile ev arayışları kolaylaşıyor. Ayrıca Yüksekova kiralık konut bakarken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Yüksekova Hakkari’nin bir ilçesidir. Tarihi oldukça eski dönemlere uzanır. İlçede bilinen ilk yerleşimler Milattan Önceki 7.000’li yıllara kadar uzanır. Milattan Önceki binli yıllarda ise bölgede Urartular hüküm sürmüşlerdir. İlçe Osmanlı topraklarına I. Süleyman döneminde katılmıştır. Eski ismi Gevar’dır. 1. Dünya Savaşında Rus işgaline maruz kalmıştır. 1918 yılında işgalden kurtulmuştur. Daha önceleri Van’a bağlı Hakkari Livasının kazasıyken 1936 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. 1990’lı senelerde yoğun göç yaşamıştır. 

Yüksekova Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Coğrafyası

Bölge Doğu Anadolu’nun Hakkari bölümünde yer alır. Türkiye – İran – Irak sınırlarının kesişim noktasında bulunur. Kuzeyinde Van, batısında Hakkari Merkez ilçesi, güneyinde Irak ve doğusunda İran ile sınır vardır. 2547 kilometrekarelik yüzölçümü ile Hakkari’nin en büyük ilçesidir. Deniz seviyesinden ortalama yükseltisi 1876’dır. İlin rakımı en yüksek ilçesidir. Bölge dağlar arasında bulunan çöküntü alanında kurulmuştur. Genişliği yaklaşık 15 kilometre ve uzunluğu 40 kilometredir. Kapalı bir havza durumundadır. Kışları soğuk geçer. Çünkü soğuk hava akımı bölgenin üzerine çöker. Bölgeye sert karasal iklim tipi hakimdir. Siz de ilçeye temelli taşınacaksanız ilgili ilanları sitemizde bulabilirsiniz. Ya da kısa süreliğine ilçeye gelecekseniz Yüksekova günlük kiralık ev ilanlarına da sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Yüksekova Kiralık Konut Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyleri

Yüksekova’nın 17 mahalle ve 58 köyü vardır. İlçenin köyleri; Bulaklı Köyü, Aksu Köyü, Demirkonak Köyü, Karabey Köyü, Değerli Köyü, Akçalı Köyü, Güllüce Köyü, Keçili Köyü, Bostancık Köyü, Altınoluk Köyü, İnanlı Köyü, Kolbaşı Köyü Dedeler Köyü, Pınargözü Köyü, Beşatlı Köyü, Köprücek Köyü, Beşbulak Köyü, Güçlü Köyü, Dağlıca Köyü, Akocak Köyü, Salkımlı Köyü, Kadıköy Köyü, Akalın Köyü, Yeşiltaş Köyü, Kısıklı Köyü, Gürdere Köyü, Çatma Köyü, Örnekköy Köyü, Aşağıuluyol Köyü, Kazan Köyü, Serindere Köyü, Yürekli Köyü, Suüstü Köyü, Dibekli Köyü, Bağdaş Köyü, Tatlı Köyü, Adaklı Köyü, Yeniışık Köyü, Gökyurt Köyü, Yoncalık Köyü, Akpınar Köyü, Karlı Köyü, Dilektaşı Köyü, Sürekli Köyü, Kamışlı Köyü, Vezirli Köyü, Doğanlı Köyü, Tuğlu Köyü, Armutdüzü Köyü, Gürkavak Köyü, Ortaç Köyü, Bölük Köyü, Sarıtaş Köyü, Onbaşılar Köyü, Güldalı Köyü, Bataklık Köyü, Köşkönü Köyü ve Çukurca Köyüdür. Hakkari Yüksekova kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Esen Yurt Mahallesi,
 • Kerem Zeydan Mahallesi,
 • Eski Kışla Mahallesi,
 • Yeşilova Mahallesi,
 • Güvenli Mahallesi,
 • Sarıyıldız Mahallesi,
 • İpek Mahallesi,
 • Mezarlık Mahallesi,
 • Yılmaz Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Dize Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Yeşildere Mahallesi ve
 • Güngör Mahallesidir. 

Yüksekova Kiralık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporunda belirtilen verilere göre ilçenin 4.603 tane işyeri ve 28.669 tane konutu vardır. Konut başına 6,6 kişi düşer. İlçedeki kiralık konutların ortalama büyüklükleri 120 metrekareden oluşur. Ortalama Yüksekova kiralık konut fiyatları 166.560 Türk Lirasıdır. Satış fiyatı metrekareye 1.388 Türk Lirası olarak düşer. Konutların geri dönüşü ortalama 15 senedir. Yani bir konut satış fiyatını kira ile ortalama 15 senede geri öder. 

Bütçeniz belirliyse ev arayışlarınıza hız kesmeden EmlakJet üzerinden devam edebilirsiniz. Yüksekova sahibinden kiralık ev ya da emlakçıdan kiralık ev ilanlarına sitemizden kolayca göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Yüksekova Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.