/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dörtyolcancel

Hatay Dörtyol Kiralık Ev

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Dörtyol Kiralık Konut Bakanlara Bölge Kılavuzu

Dörtyol kiralık konut bakan EmlakJet ziyaretçilerine ilçe hakkında detay bilgilere yer verdiğimiz bir araştırma hazırladık. Siz de ilçe hakkındaki soru işaretlerinizi gidermek için bu yazıyı okuyabilirsiniz. Dörtyol, Hatay'ın ilçelerinden biridir. İlçe Doğu Torosların uzantısı olan Nur Dağları ile Akdeniz'in İskenderun Körfezi arasında Kuzey-Güney doğrultusunda uzanan Dörtyol ve Payas Alüviyal ovalarından meydana gelmiştir. Doğusunda Nur Dağlan ve Hassa ilçesi, batısında Akdeniz ve İskenderun Körfezi, Kuzeyinde Erzin ilçesi ve güneyinde ise İskenderun ilçesi bulunmaktadır. İklimi; yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olup, tipik bir Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. İlçede yağışlar yağmur şeklinde olup, Türkiye'de Rize ilinden sonra en fazla yağış alan merkezlerdendir. İlçe merkezinin denizden yüksekliği 70 m'dir. En çok yağış şubat, mart, nisan ve aralık aylarında, en az yağış ise ağustos ayında yağmaktadır. İlçede kar dağlık yüksek kesimlere düşmektedir. İlçenin il bazında diğer ilçelere nazaran Sosyal, Kültürel ve Ekonomik yönden iyi konumdadır. Hızlı ve planlı yapılaşma ile metropolitan bir yerleşim alanıdır. İlçe halkının bir kısmı yaz aylarında deniz kenarındaki dinlenme yerlerine ve bir kısmı da hemen yanındaki yaylalara göç etmek suretiyle günlük yaşantılarını sürdürdükleri gözlenmektedir. Ve her kışa yaklaşırken İlk Kurşun Kültür Sanat ve Turunçgil Festivali yapılmaktadır. İlçede sağlık hizmetleri 150 yataklı Devlet Hastanesi, 13 Sağlık Ocağı, 2 Sağlık Evi, I Halk Sağlığı Laboratuvarı, 2 tane 112 acil yardım kurtarma istasyonu, 1 Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi ile yürütülmektedir.

Dörtyol Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfusu Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumunun raporuna göre Hatay Payas ilçesinin 2018 yılı nüfusu 123.891’dir. Bu nüfus, 62.235’i erkek ve 61.656’sı kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak;  %50,23’ü erkek ve %49,77’si kadındır. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 122.568’dir. İlçenin nüfusunda fazla artış görülmemektedir. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Hatay Dörtyol kiralık ev için listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Dörtyol Kiralık Konut Emlak Piyasası

İlçe genelindeki satılık daire piyasasını sizler için araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 155 metrekaredir. Ortalama Dörtyol kiralık konut fiyatları ise 808 Türk Lirasıdır. Konut tipine göre dağılımda 75 metrekare alan 1+1 konut fiyatı 891 Türk lirası, 120 metrekare alan 2+1 konut fiyatı 761 Türk Lirası, 160 metrekare alan 3+1 konut fiyatı 784 Türk Lirası ve 210 metrekare alan 4+1 konut fiyatı ise 1.031 Türk Lirasıdır.

EmlakJet ile ev arayışları hızlı bir şekilde devam ediyor. Aradığınız özelliklere en uygun ev ilanlarına sitemiz aracılığı ile vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz. Hayallerinizdeki eve bir an önce sahip olmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev dörtyol ilanları sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Dörtyol Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.