/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İskenderuncancel

Hatay İskenderun Kiralık Ev

araması için 142 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İskenderun Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Rehberi

Türkiye’nin en kalabalık 13. Şehri Hatay’ın bir ilçesi olan İskenderun’da ev kiralamayı düşünenlere özel hazırlanan ilçe tanıtım rehberimiz sizlerle buluşuyor. İskenderun kiralık konut arayanlara yönelik ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için bir yazıda toparladık. İlçe hakkında genel bilgiler, coğrafi bilgileri, iklimi, ulaşım, nüfus, mahalle, idari bilgileri ile güncel konut kira piyasası hakkındaki bilgilere ulaşabileceğiniz bu yazımızla birlikte ev seçiminizde kolaylık sağlayacak. 

İskenderun, Hatay il merkezine 61 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin en güneyinde yer alan ilimizin deniz ticareti, turizm ve sanayi alanlarında oldukça gelişmiş bir ilçesidir. 2012 yılında çıkarılan büyükşehir yasasıyla, İskenderun ilçesinin idari sınırları İskenderun Belediyesi’ne bağlanarak, belde belediyeleri kapatılmıştır. İsmini Büyük İskender’den alan ve kuruluşu M.Ö. 333 yılına uzanan bölge, kara-deniz-hava ulaşımına elverişli oluşu ve doğal plajı ile oldukça gelişen bir bölgedir. İskenderun Limanı, ülkenin deniz ticaretinde büyük bir öneme sahiptir. Daha çok aktarma limanı olarak kullanılır. İç Anadolu, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ithalat ve ihracat kapısıdır. Akdeniz bölgesinde bulunan şehrin iklimi akdeniz iklimidir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ise ılık ve yağışlı geçmektedir. 

İskenderun Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari Yapısı

Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İskenderun ilçesi, 1939 yılında ilçe statüsünü kazanmıştır. 

İskenderun kiralık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Payas ilçesi,
  • Güneyinde Belen, Arsuz ve Kırıkhan ilçeleri,
  • Batısında Akdeniz,
  • Doğusunda Kırıkhan ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 248.335’tir. Bu sayının yüzde 49,56’sı kadın, yüzde 50,44’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 247 kilometrekare, rakımı ise 2 metredir.

İskenderun Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Hatay'ın İskenderun ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 18 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 1.014 TL’dir. 

İskenderun Pınarbaşı kiralık ev gibi belli bir bölge arayışında tercih edebileceğiniz mahalle sayısı 45’tir. Bunlardan nüfusu en yüksek olanlardan bazıları şunlardır; Mustafa Kemal Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Pirireis Mahallesi, Denizciler Mahallesi, İsmet İnönü Mahallesi, Modernevler Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Karayılan Mahallesi, Numune Mahallesi, Muradiye Mahallesi ve Esentepe Mahallesidir. Siz de sahibinden kiralık daire İskenderun Mustafa Kemal ve diğer tüm ilanları incelemek istiyorsanız sitemizdeki listeleme sayfasını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

İskenderun Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.