/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kırıkhancancel

Hatay Kırıkhan Kiralık Ev

araması için 5 ilan bulundu

Kırıkhan Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Bilgiler

Kırıkhan kiralık konut almayı düşünen takipçilerimiz için ilçe ile ilgili genel bilgiler verdiğimiz yazıyı hazırladık. Kırıkhan, Hatay ilinin ilçelerinden biridir. Hatay'ın en kalabalık 6.iİlçesidir. Kırıkhan ilçesinin yüzölçümü 715 km²'dir. Kırıkhan, coğrafi konum ve yüzölçümü bakımından Hatay'ın en büyük ilçesidir. İlçe topraklarının batısında Amanos Dağları, doğusunda Suriye, güneyinde ise Amik Ovası bulunur. İskenderun ve Antakya'dan sonra Hatay ilinin en gelişmiş ilçesidir. İlçe geçimini %50'si tarım, %28'i sanayi, geri kalanları ise diğer meslek alanlarıyla sağlamaktadır.

Kırıkhan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfusu

Türkiye İstatistik Kurumunun raporuna göre Hatay Payas ilçesinin 2018 yılı nüfusu 115.196’dır.  Nüfusun, 57.963’ü erkek ve 57.233 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,32 erkek, %49,68 kadındır. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 113.096’dır. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Hatay Kırıkhan kiralık ev için listeleme sayfalarımızı inceleyebilirsiniz. 

Kırıkhan Kiralık Konut Bakanlara İlçedeki Gezi Bölgeleri

Tarihi güzellikleriyle dikkat çeken Kırıkhan’da birçok tarihi eseri görme fırsatını yakalayabilirsiniz.  Bunlardan biri olan Beyazıt-ı Bestami Türbesi, İlçe merkezine 4 km uzaklığında bulunan Alabeyli Köyünde yer alır. Özellikle hacca gidenlerin uğrak yeri olan türbeyi ziyaret edip öyle giderlerdi. Beyazıt-ı Bestami Türbesinin bulunduğu helenistik dönemden kalma kale kalıntısı ve su kemerleri özellikle turizmin dikkatini çeken önemli bölgelerden biridir. Gölbaşı Gölü ise Hatay ilinde bulunan tek doğal göldür. Bu göl Balık Gölü olarak da bilinmektedir. Bu gölde balık avlayabilirsiniz. Gölün içinde bir ada da yer almaktadır. Gölün manzarası da olağanüstüdür. Danaahmetli Köprüsü, İlçenin kıvrım kıvrım akan Karasu üzerinde yer alır. Köprü 16. Yüzyılda inşa edilmiştir. Eski yıllarda Ceylanlı Mahallesinden gelip Halep’e giden yol üstünde bulunmaktadır. Eski bir aşiret ağanın hanımı tarafından inşa edildiği bilinmektedir. Aynı zamanda Taş Köprü olarak da bilinmektedir. Köprü 6 gözlüdür.  Muratpaşa Köprüsü, İlçe ile Reyhanlı yolu arasında yer alır. 200 metre aralıkla iki köprü bulunmaktadır. 1607 yıllında bölgede çıkan Canpolat isyanını bastırmak için giden Kuyumcu Murat Paşanın ismini almıştır. Beşkardeşler Mağarası, İlçeye bağlı Ceylanlı mahallesi yakınlarında yer alır.. Burada beşkardeşin yaşadığı söylenmektedir. Ayrıca Sütlü mağara da denilmektedir. 

Kırıkhan Kiralık Konut Fiyatları

İlçe genelindeki kiralık konut piyasasını sizler için araştırdık. 2019 Emlakjet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 145 metrekaredir. Ortalama Kırıkhan Kiralık konut fiyatları 689 Türk Lirasıdır. Konut tipine göre 2+1 125 metrekare evler 579 Türk Lirası iken 3+1 150 metrekare evlerin fiyatı ise 712 Türk Lirasıdır. 

EmlakJet ile ev arayışları zaman kaybetmeden devam ediyor. İhtiyaçlarınıza ve isteklerinize en çok uyan ev ilanlarına sitemiz aracılığı ile vakit kaybetmeden ulaşabilmeniz mümkün. Hayallerinizdeki eve hemen sahip olmak için Kırıkhan kiralık daire sahibinden ya da emlakçıdan ilanları sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Kırıkhan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.