/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kumlucancel

Hatay Kumlu Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kumlu Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Kılavuzu

Kumlu kiralık konut arayanlara özel hazırladığımız bu yazı sayesinde ilçe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kumlu, Hatay ilinin bir ilçesidir. Amik Ovası'nda yer almaktadır. Kumlu ilçesi, Antakya Reyhanlı ve Kırıkhan ilçeleriyle komşudur. Kumlu, 9 Mayıs 1990 yılında 3644 sayılı kanun ile Reyhanlı'ya bağlı bucak iken ilçe oldu. Kumlu, Hatay il merkezine 96 kilometre uzaklıktadır. İlçe topraklarının kuzeyinde Kırıkhan, kuzeybatısında Belen, doğusunda Suriye, güneyinde Reyhanlı ve batısında Antakya bulunur. İlçe toprakları genelde düz alanlarla kaplıdır. Amik Ovası'nda platolar mevcuttur. Kumlu ilçe merkezi Amik ovasında düz bir alanda kurulmuştur. Kumlu ilçesinde Akdeniz iklimi görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Temmuz 2 mm yağışla yılın en kurak ayıdır. Ocak 125 mm yağışla yılın en fazla yağış alan ayıdır. Ağustos 28,2 derece ile yılın en sıcak ayıdır. Ocak 8,5 derece ile yılın en soğuk ayıdır. Yılın en kurak ve en yağışlı ayı arasındaki yağış miktarı 123 mm'dir. Yıl boyunca ortalama sıcaklık 19,7 derece civarında seyretmektedir.

Kumlu Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Nüfusu

Türkiye İstatistik Kurumunda yayınlanan verilere göre ilçenin 2018 yılı nüfusu 14.233’dür. Bu nüfus, 7.470’i erkek ve 6.763’ü kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak: %52,48’i erkek, %47,52’si kadındır. 2017 yılında ilçede yaşayan kişi sayısı ise 13.228’dir. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Hatay Kumlu kiralık evler için listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Kumlu Kiralık Konut Bakabileceğiniz Mahalleler

Hatay Kumlu ilçesine ait 16 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler;  Akkerpiç Mahallesi, Akkuyu Mahallesi, Muharrem Mahallesi, Kırcaoğlu Mahallesi, Keli Mahallesi, Kaletepe Mahallesi, Hatayhamamı Mahallesi, Hamam Mahallesi, Gülova Mahallesi, Gökçeoğlu Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Doğuayrancı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Batıayrancı Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Akpınar Mahallesidir. Siz de Hatay Kumlu kiralık daire arayışlarınızda bu mahallerden birini tercih edebilirsiniz.

Kumlu Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ulaşımı 

Kumlu kiralık konut arayan okuyucularımızın ev arayışlarında yardımcı olmak için ilçenin genel ulaşım olanaklarıyla ilgili bir araştırma derledik. İlçenin il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 40 kilometredir. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 40 dakika sürecektir. Uçak ile seyahat etmeyi planlıyorsanız, 32 kilometre olan bu yolculuğu yaklaşık olarak 32 dakika sürede tamamlayabilirsiniz. Şehir içi Ulaşımda ise, çoğunlukla ilçelerde Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsler kullanılmaktadır. Merkez ilçede Büyükşehir Belediyesine ait sarı Otobüsler ile ulaşıma olanak sağlar. Şehirlerarası ulaşım noktasında ise Hatay'dan yurdun her iline ulaşabilirsiniz. İlçelerde Otobüs terminallerinden, ilçe geçiş noktalarında ise şube duraklarından yolculuğa çıkılabilir. Komşu iller olan Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis 'ten günü birlik seferler de bulunmaktadır.

EmlakJet ile dilediğiniz yerden ev bakabilirsiniz. İstediğiniz bölgedeki ev ilanları sitemiz aracılığı ile sizlerle buluşuyor. Siz de hayallerinizdeki eve bira an önce kavuşmak için Kumlu kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan ilanları sitemizde sizi bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kumlu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.