/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tuzlucacancel

Iğdır Tuzluca Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Tuzluca kiralık Konut Bakanlara Kilit Bilgiler

Tuzluca kiralık konut arayan EmlakJet ziyaretçileri için ilçe hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz bu yazıyı okuyabilirsiniz. Tuzluca, Iğdır’ın bir ilçesidir. Tuzluca, ilin batısında yer alır. Yeryüzü şekilleri dolayısıyla dağlar yoğunluktadır. Suyunun fazla ve güzel olması, her türlü sebze ve meyvenin yetişebilmesi bölgeye ayrı bir katkı sağlamaktadır. Uzun yıllar Rus ve kısa süreliğine Ermeni egemenliği altında kalan bu ilçe, 1920 yılında tekrar ana vatana katılmıştır. İlçe, göç veren bir konumdadır. Ekonomi, tarımdan ziyade hayvancılık, madencilik ve yaylacılıkla sağlanmaktadır. Tuzluca'nın güneyinde Ağrı ili ile arasında sınır oluşturan dağlık kuşak üzerinde Aslanlı, Kırahtin,  Güllük, Yassıbulak, Kızılziyaret, Davul, Mirgemir, Sinek yaylası gibi birçok yayla bulunmaktadır. Açık berrak havası ve su kaynaklarının oldukça yoğun olduğu bu bölgelerde hayvancılık faaliyetleri için çok iyi imkânlar sağlamaktadır.

Tuzluca Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu

Türkiye İstatistik Kurumunun raporuna göre Iğdır Tuzluca ilçesinin 2018 yılı nüfusu 24.560’dır. İlçenin toplam erkek nüfusu 12.900 iken toplam kadın nüfus oranı ise 11.660’dır. İlçe nüfusunun %47,5 ini erkek nüfus oluştururken %52,5’ini kadın nüfus oluşturmaktadır. Tuzluca nüfusunun önceki yıla göre artış oranı %5,83 iken artış miktarı ise 1.354’dür. Sizler de bu ilçeden konut kiralamayı düşünüyorsanız Iğdır Merkez satılık daire arayışınız için Tuzluca kiralık ev listeleme sayfalarımıza bakabilirsiniz.

Tuzluca Kiralık Konut Bakanlar İlçenin Köy ve Mahalleleri

Iğdır Tuzluca’da toplam 81 köy bulunmaktadır. İlçenin başlıca köyleri; Abbasgöl Köyü, Nahırkıran Köyü, Ağabey Köyü, Yukarıaktaş Köyü, Kuruağaç Köyü, Akdeğirmen Köyü, Kayaören Köyü, Akdiz Köyü, Akoluk Köyü, Alhanlı Köyü, Aliköse Köyü, Aşağıaktaş Köyü, Çiçekli Köyü, Aşağıcivanlı Köyü, Taşucan Köyü, Kıznefer Köyü, Aşağıkatırlı Köyü, Aşağısutaşlı Köyü, Badıllı Köyü, Soğukbulak Köyü, Bağlan Köyü, Bahçecik Köyü, Bahçelimeydan Köyü, Beyoğlu Köyü, Hamurkesen Köyü, Bostanlı Köyü, Buruksu Köyü, Canderviş Köyü, Kazkoparan Köyü, Çıraklı Köyü, Doğanyurt Köyü, Eğrekdere Köyü, Kelekli Köyü, Elmalık Köyü, Gaziler Köyü, Gedikli Köyü, Göktaş Köyü, Yağlı Köyü, Güllüce Köyü, Güzeldere Köyü, Sarıbulak Köyü, Hadımlı Köyü, Hasankent Köyü, İnce Köyü, İncesu Köyü, Kalaç Köyü, Üçkaya Köyü, Turabi Köyü, Osmanköy Köyü, Kamışlı Köyü, Kandilli Köyü, Karabulak Köyü, Karacaören Köyü, Karakoyun Köyü, Karanlık Köyü, Karataş Köyü, Kayakışlak Köyü, Kırkbulak Köyü, Köprübaşı Köyü, Kula Köyü, Kumbulak Köyü, Küçükova Köyü, Laleli Köyü, Mollakamer Köyü, Arslanlı Köyü,  Ombulak Köyü, Ortabucak Köyü, Özlü Köyü, Pirdemir Köyü, Sarıabdal Köyü, Söğütlü Köyü, Sürmeli Köyü, Kartutan Köyü Tutak Köyü, Uğruca Köyü, Ünlendi Köyü, Yassıbulak Köyü, Kılıçlı Köyü, Yaylacık Köyü, Yukarıcivanlı Köyü ve Yüceotak Köyüdür. Tuzluca ilçesine bağlı mahalle sayısı ise 5’dir. Bu mahalleler ise;

  • Aşağı Mahallesi,
  • Yukarı Mahallesi,
  • Orta mahallesi,
  • Yeni Mahallesi ve
  • Cumhuriyet Mahallesidir.

Sizler de hayalinizdeki eve sahip olmak için yaşamak istediğiniz bölgeleri örneğin; sahibinden uygun fiyatlı Tuzluca kiralık daire gibi listeleme sayfalarımızdan aratarak bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Tuzluca Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.