/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Atabeycancel

Isparta Atabey Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Atabey Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Atabey kiralık konut arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edeceksiniz. Konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Atabey ilçesinin ekonomik faaliyetleri, nüfus özellikleri ve coğrafi karakteristikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek birçok kısa bilgiye yer vermeye özen gösterdik.

Atabey Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Atabey ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Isparta iline bağlıdır. Isparta ilinin ilçe merkezlerinden biri sayılmaktadır. Isparta il merkezine 23 kilometre kadar bir mesafede yer almaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 202 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.150 metredir.  İlçenin kuzey ve batı yönlerinde Barla Dağı bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde bulunan dağlarda meşe korulukları mevcuttur. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Senirkent ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Eğirdir ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Gönen ilçesi bulunaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise İslamköy, Kuleönü ve Büyükgökçeli Kasabaları yer almaktadır. 

Atabey Kiralık Konut Bakan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Bilindiği üzere, bir bölgede görülen iklim karakteristikleri ile o bölgede yaşayan insanların gelir kazanmak için yaptığı işler arasında büyük bir korelasyon vardır. Atabey kiralık daire düşünenler için ilçede ise konumu gereği Akdeniz iklimi ile karasal  iklim arasında gidip gelen bir geçiş ikliminin hakimiyeti gözlemlenmektedir. İlçeye sıcak ve ılıman bir iklim egemendir. Kış aylarında, yaz aylarına nazaran çok daha yüksek miktarlarda yağış almaktadır. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 12,0 santigrat derece olarak tespit edilmiştir. İlçeye düşen yıllık ortalama yağış miktarı ise 560 mm’dir.

İlçenin özellikle İslamköy Kasabası’nda gül üretimi oldukça yaygındır. Fabrikalarda da işletimi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra tarım ve hayvancılık sektörlerinin baskın gelir kaynakları olduğu görülmektedir. Ancak bu iki ana sektöre katkı yapan faaliyetler de bulunmaktadır. Bayat Köyü’nde yapılan paraşütçülük buna bir örnektir.

Atabey Kiralık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Atabey ilçesinde toplam 5.477 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,43’ü kadın olup geriye kalan %49,57’lik kısmı erkek nüfus oluşturmaktadır. İlçede toplanan son 10 yılın nüfus verilerine göre, ilçenin nüfus gidişatı her ne kadar son yıllarda düzenli ve sabit bir biçimde ilerliyor olsa da uzun vadede yavaş bir nüfus düşüşü yaşandığı görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,62 olarak tespit edilmiştir.

Atabey Kiralık Konut Arayan Kişilerin Tercih Edebileceği Mahalleler

Atabey ilçesine bağlı olan toplam 9 adet mahalle ve 5 adet köy bulunmaktadır. Atabey kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği, kalabalık mahallelerin bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

  • Altunba Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Gezirler Mahallesi,
  • Çeşme Mahallesi,
  • Pazar Mahallesi,
  • Onaç Mahallesi.

Eğer siz de Atabey Altunba Mahallesi sahibinden kiralık ev arıyorsanız ilçedeki emlakçılara danışmayı unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Atabey Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.