/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Keçiborlucancel

Isparta Keçiborlu Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Keçiborlu Kiralık Konut Almayı Düşünenlere Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında genel bilgiler oluyor. Emlakjet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için ilçe rehberleri hazırladı. Keçiborlu kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, iklimi, ekonomik yapısı, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Keçiborlu, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin Göller Bölümü’nde yer alan Isparta iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine 41 kilometre mesafededir. Akdeniz iklimi ile İç Anadolu iklimi arasında bir geçiş iklimi özelliği göstermektedir. İlçenin yüzölçümü 562 kilometrekare, rakımı ise 1010 metredir. Burdur Gölü’nün 22 kilometrelik kuzey kıyı şeridi Keçiborlu ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Isparta ilinin havaalanı olan Süleyman Demirel Havalimanı Keçiborlu’dadır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yapılan çalışmalara göre ilçe tarihinin M.Ö. 3000 yıl öncesine dayandığı bilinmektedir.

Keçiborlu Kiralık Konut Alacaklar İçin İlçenin Ekonomik ve İdari Yapısı

Isparta'nın Keçiborlu ilçesinin ekonomik yapısının çoğunu tarım oluşturmaktadır. Son yıllarda tarıma dayalı ekonomide önemli gelişme gözlenmektedir. Bölgedeki en önemli bölgesel çaptaki üretim elemanı gül ve lavanta bahçeleridir. Kuyucak Köyü’nde 5000 dekarda yetiştirilen lavanta, sıcaklık ve yağış gibi mevsimsel durumlar etki etse de  Temmuz ayının başında açmaya başlamaktadır. Lavanta bahçelerinin çiçek açtığı dönemde mor renkli tarlaları ile fotoğraf çekimi için oldukça uygun koşullar sağlamakta ve turistik anlamda ziyaretçi çekmektedir. Keçiborlu ilçesinin nüfusu 2018 yılı TÜİK verilerine göre toplam 14.383’tür. Keçiborlu kiralık konut arayışında olanların tercih edebileceği toplam 13 mahalle vardır. Bu mahalleler;  Kuşçular Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Hacı Köylü Mahallesi, Yenice Mahallesi,  Yeni Mahallesi, Orta Mahallesi, Kaya Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Hasanbey Mahallesi, Tuzla Mahallesi, Kükürt Mahallesi ve Göletevleri Mahallesidir. Isparta Keçiborlu kiralık ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Keçiborlu Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Isparta'nın Keçiborlu ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 85 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 7 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 10 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 833 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de kiralık konut tercihini Isparta’nın ilinin Keçiborlu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Isparta Keçiborlu sahibinden kiralık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Keçiborlu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.