/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Senirkentcancel
Ispartacancel

Isparta Senirkent Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Senirkent Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Senirkent kiralık konut arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi bu yazıda topladık. Yazının sonunda ilçe hakkında bilmeniz gereken hemen her şeyi öğrenmiş olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Senirkent, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta iline bağlı bir yerleşim birimidir. Isparta on üç  ilçeden meydana gelmektedir. Senirkent ilçesi ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık yedinci yerleşim birimidir Kent nüfusunun yaklaşık olarak %2.68’i burada yaşamını devam ettirmektedir. İlçe tarihi, antik dönemde başlamıştır. İlçede yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunda ilçede ilk yerleşimin Hititler tarafından yapıldığı anlaşılmıştır. Bundan sonra Frigler, Lidyalılar, Persler, Makedonlar, Romalılar ve Bizanslılar ilçede yaşamıştır. Semtte daha sonra 1176 yılında Türk yerleşimi başlamıştır. Anadolu Selçukluları döneminde semtte Hamitoğulları Beyliği kurulmuştur. 1402 yılından sonra Karamanoğulları Beyliği bölgeye egemenlik kurmuştur. İlçe, 16. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırlarına dahil olmuştur.

Senirkent Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Senirkent kiralık ev bakanlar için yazının ilk bölümünde semt hakkında mutlaka bilmeniz gereken bilgileri topladık. Senirkent, 600 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçenin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 1088 metredir. Eğirdir Gölü’ne komşu olan yerleşim biriminde karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve karlıdır. Akdeniz Bölgesi’nde yer almasına rağmen Torosların etkisi ile ilçede karasal iklim yaşanmaktadır. Senirkent ilçesinin ekonomisi tarıma dayalıdır. Tarımsal üretimde de meyvecilik ön plana çıkmaktadır. İlçede elma, üzüm, kiraz, vişne, şeker pancarı ve tahıl üretimi yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri de gerçekleştirilmektedir. Büyükbaş, küçük hayvancılık ve kümes hayvancılığı ön plana çıkmaktadır. İlçede bunlara ek olarak mermer üretimi yapılmaktadır. Mermer ocakları yerle halkın bir kısmına iş olanağı sağlamaktadır. Senirkent kiralık daire tercih edeceklerin, bu ekonomik faaliyetlerden birinde çalışıyor olması işlerini kolaylaştıracaktır.

Senirkent Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfus Durumu 

Akçakoca ilçesinde hayatını sürdürenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 11.811’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %48.76’sı erkek,  %51.24’ü ise kadındır.  Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin nüfusu 2011 yılından 2017 yılına kadar sürekli olarak düşmüştür. Bu tarihten sonra nüfus grafiği artma eğilimine girmiştir. Bugün bölge popülasyonunun artış hızı %2.34’e ulaşmıştır. İlçe, on beş  mahalle ve yedi köyden oluşmuştur. Bu mahalleler Isparta Senirkent kiralık ev arayanlar için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

 • Karşı Mahallesi 
 • Zafer Mahallesi 
 • Kıbrıs Mahallesi
 • Sultan Süleyman Mahallesi
 • Hamidiye Mahallesi
 • Süleyman Demirel Mahallesi
 • Turgutlar Mahallesi
 • Taşmescit Mahallesi
 • 16 Haziran Mahallesi
 • İstiklal Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi

Eğer Senirkent kiralık konut kararınızdan eminseniz, ilçedeki emlakçılardan size uygun evleri göstermesini isteyebilir veya sahibinden Senirkent kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayış sürecinizde EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.