/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uluborlucancel
Ispartacancel

Isparta Uluborlu Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Uluborlu Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçe Hakkında Bilgiler 

Uluborlu kiralık konut arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Uluborlu ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtabilecek kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Uluborlu Kiralık Konut Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Uluborlu ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Isparta iline bağlıdır. Isparta il merkezine 65 kilometre uzaklıkta yer alan Uluborlu ilçesi, Antalya iline 180 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İstanbul ile Antalya yolu üzerindeki Tekke Tepe’ye 20 kilometrelik bir mesafede konuşlanmıştır. İlçenin toplam yüz ölçümü 322 km2’dir ve denizden yüksekliği 1.100 metredir. İlçede yerleşim önce Toros kollarının bir uzantısı olan Kapı Dağı eteklerinde kurulmuş iken sonraları 1950 tarihinden itibaren şu anki yeri olan Uluborlu Ovası’na geçmiştir. Uluborlu ilçesinin güneydoğu yönünde Kapı Dağı bulunmaktadır ve bunun bir uzantısı olan Yuvacça Yaylası da benzer şekilde Uluborlu ilçesinin sınırları içerisindedir. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesine aşağıda yer verilmiştir:

 • İlçenin kuzey yönünde Dinar ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Senirkent ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Atabey ve Gönen ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde ise Keçiborlu ilçesi bulunmaktadır.

Uluborlu Kiralık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Uluborlu kiralık daire arayanlar için ilçede genellikle karasal iklimin karakteristikleri egemendir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak geçerken kış mevsimi soğuk ve yağışlı geçer. İlçeye düşen ortalama yağış miktarı bir yılda 564 mm’dir. Yıllık ortalama sıcaklık 11,6 santigrat derecedir. İlçede görülen en düşük sıcaklık -12,1 santigrat dereceyken en yüksek sıcaklık 34,6 santigrat derece civarında seyretmektedir. İlçeye düşen yağışlar genellikle ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde düşer.

İlçe sakinleri genel olarak geçimini sulu tarım üzerinden elde etmektedir. Özellikle 1977 senesinden sonra Uluborlu Barajı’nın inşa edilmesi ile birlikte bunda önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Bu faaliyet sonucunda elma, ayva, kiraz ve armut gibi ürünler elde edilir. Özellikle kiraz üretimi öne çıkmaktadır. 

Uluborlu Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalle Seçenekleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Uluborlu ilçesinde toplam 6.388 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,20’si kadınken geriye kalan %49,80’lik kısmı erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıllık nüfus verilerine göre, ilçenin nüfus gidişatı genel bir azalış içindedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %-3,84 olarak tespit edilmiştir.

Uluborlu ilçesine bağlı olan 11 adet mahalle ve 4 adet köy bulunmaktadır. Uluborlu kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği en popüler mahallelerin kısa bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Pazar Mahallesi,
 • Hamideli Mahallesi,
 • Zincirli Mahallesi,
 • Selçuklu Mahallesi,
 • Topraklık Mahallesi,
 • Kösehasan Mahallesi.

Eğer siz de Uluborlu Pazar Mahallesi kiralık ev arıyorsanız ilçede bulunan emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.