/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ispartacancel

Isparta Kiralık Ev

araması için 151 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Isparta Kiralık Konut Düşünenlere Kent Rehberi

Isparta kiralık konut arayışında olanların, kente dair merak ettiği her şeyi bu yazıda topladık. Yazıyı okuduktan sonra şehrin ikliminden, emlak piyasasına kadar çok çeşitli konularda bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

 

Türkiye’nin güneybatısında kalan Isparta ili Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Göller Bölgesi diye de anılan kısımda bulunan kentin batısında Burdur, kuzeyinde Afyonkarahisar, doğusunda Konya, güneyinde ise Antalya illeri yer almaktadır. Kent, 8.999.00 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Şehrin denizden yüksekliği, kısacası rakımı 1.035 metre olarak ölçülmüştür. Büyük İskender döneminde ismini alan kent, adını Mora Yarımadasında yaşayan Yunanlılarından alır. Ülkemizin dokuzuncu cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel, 1924 yılında Isparta’nın Atabey ilçesine bağlı İslamköy’de doğmuştur.

 

Isparta Kiralık Konut Tercih Edecekler İçin Şehrin Coğrafi Özellikleri

Isparta kiralık daire düşünenlerin, kentin coğrafi yapısı hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Zira yeryüzü şekilleri ve iklim yapısı, bir bölgenin ekonomisinden yerleşimine birçok alanda belirleyici bir rol üstlenmektedir. Isparta ili topraklarının %40’ı ormanlarla kaplıdır. Bölgede sıklıkla fundalıklara rastlanır. Kentin %20’si çayır ve mera alanı, %16’sı ekili ve dikili arazi, geriye kalan %24’ü ise tarıma müsait olmayan alanlardan oluşur. Kent Eğirdir, Gölcük, Kovada, Beyşehir, Burdur Göllerine ev sahipliği yapar. Ayrıca kentte Uluborlu, Yalvaç, Sorgun gibi önemli barajlar da yer almaktadır. Karasal iklimin hakim olduğu Isparta’da, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Bölgede yetiştirilen güllerin şöhreti dünyaya yayılmış durumdadır.

 

 Isparta Kiralık Konut Arayanlara İlçe Bilgisi

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre kentte toplam 441.412 kişi yaşamını sürdürmektedir. Şehir nüfusu bir öndeki yıla göre 7.582 kişilik bir artış göstermiştir. Isparta nüfusunun %49.77’si erkek, geriye kalan %50.23’ü kadındır. Nüfus, cinsiyete dengeli dağılmış durumdadır. Kentte kilometrekareye 49 kişi düşmektedir. Bu sayı merkezde 334’ü bulmaktadır. Isparta, 13 ilçe, 20 belediye ve bu belediyelere bağlı 217 mahalle ile 204 köyden oluşan büyük bir şehirdir. Isparta kiralık ev arayışında olanlar, kentin çeşitli noktalarını tercih edebilirler:

 

 • Merkez
 • Yalvaç
 • Eğirdir
 • Şarkıkaraağaç
 • Gelendost
 • Keçiborlu
 • Senirkent
 • Sütçüler
 • Gönen
 • Uluborlu
 • Atabey
 • Aksu
 • Yenişarbademli

 

Merkezde bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi 1992 yılında kurulmuştur ve birçok fakülte ile hizmet vermektedir. 77.252 öğrencinin hayatını sürdürdüğü bölgede Isparta eşyalı kiralık apart daireler arayanların sayısı bir hayli fazladır.

 

Isparta Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan bilgiye göre kentte toplam 233.071 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 2.38 olarak hesaplanmıştır. Bölgedeki evlerin ortalama kullanım alanı 110 metrekaredir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira ise 8 Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır. Kısacası Isparta kiralık daire seçiminde bulunacak bir kişinin yaklaşık 838 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Ancak bu fiyat konut tipine göre ve evin yer aldığı lokasyona göre değişiklik göstermektedir. Örneğin Ispara kiralık daire 3+1 düşünenler, yaklaşık 864 Türk Lirası kira bedeli ile karşılaşacaklardır. Kira bedelleri aşağıdaki gibi farklılaşmaktadır:

 

 • 1+1, 45 metrekarelik ortalama kullanım alanına sahip daireler 735 Türk Lirası
 • 2+1, 70 metrekarelik ortalama kullanım alanına sahip daireler 811 Türk Lirası
 • 3+1, 140 metrekarelik ortalama kullanım alanına sahip daireler 864 Türk Lirası
 • 4+1, 180 metrekarelik ortalama kullanım alanına sahip daireler 1244 Türk Lirası

 

Eğer Isparta kiralık konut arayışınızı mutlu bir sona kavuşturmak isterseniz, bölgedeki emlakçılardan birine başvurabilir veya sahibinden kiralık daire Isparta Halıkent gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Isparta Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.