/static/img/logo.svg
search
Bahçelievlercancel

Bahçelievler Kiralık Konut

araması için 836 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bahçelievler kiralık konut arayanlara ilçe rehberi

 

Bahçelievler kiralık konut arayanlara Bahçelievler hakkında merak edilenleri derledik. İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Bahçelievler ilçesinin nüfusu 602 bin 931, yüzölçümü ise 6 bin 57’dir. Bahçelievler 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur. İlçenin yakınlarında Küçükçekmece, Bakırköy, Bağcılar ve Güngören bulunur. İlçenin batısında Ayamama Deresi ve Çırpıcı Deresi ilçenin sınırlarını belirlemiştir. Avrupa Yakası’nın göbeği diyebileceğimiz bir ilçe olan Bahçelievler Atatürk Havalimanı’na 5,0 kilometrelik mesafededir. Bu yakınlık ilçeyi her an canlı ve gelişime açık kılar.

 

Bahçelievler kiralık konut arayanlar için mahalle rehberi

 

Bahçelievler’e bağlı 11 tane mahalle bulunuyor. Bunlar;

 

 • Yenibosna
 • Fevziçakmak
 • Cumhuriyet
 • Hürriyet
 • Çobançeşme
 • Kocasinan
 • Bahçelievler
 • Siyavuş Paşa
 • Soğanlı
 • Şirinevler
 • Zafer Mahallesi

 

İstanbul yaşam kalitesi analizi araştırmasına göre; Bahçelievler 15. Sırada yer almıştır. 39 ilçenin içindeki bu sıralama oldukça iyiken Bahçelievler kiralık konut arayışınızda size fikir verecektir. Çünkü ev kiralarken aslında o evi belli bir bedel karşılığında sahiplenmiş oluyoruz. Mülk bizim olmasa da kiralayacağımız konutun her açıdan bizi tatmin etmesi gerekiyor.

 

Bahçelievler turistik mekanları

 

Havuzlu Köşk bir diğer adıyla Siyavuşpaşa Kasrı denilen mekan Milli Egemenlik Parkı’nın içinde bulunuyor. Osmanlı esintilerinin görülebileceği köşk adını Osmanlı döneminde sadrazamlık yapmış Siyavuşpaşa’dan almıştır. Tarihi Çobançeşme Köprüsü de eski dönemlerde Ayamama Deresi üzerine kurulmuştu fakat günümüzde o dere yatağı kurumuştur. Viran Saray diğer tabirle Viran Bosna Yeni Bosna Mahallesi’nde bulunuyor. Günümüzde sarayın kalıntılarını görmekteyiz. Saray yıkıldıktan sonra adı Viran Bosna olarak anılmıştır. Atatürk Havalimanı’na yakınlığı, İstanbul’un turistik yerlerine yakınlığıyla turistlerin de konaklama ya da ikamet açısından tercih ettiği ilçede Bahçelievler günlük kiralık konut arayanların da sayısı bu yüzden fazla. Ayrıca kültürel ve sosyal yaşam açısından gelişmiş olan ilçenin tarihi geçmişi de bir hayli köklü.

 

Bahçelievler ulaşım seçenekleri

 

Toplu ulaşımın da rahat olduğu ilçede metro istasyonları ve metrobüs hatları mevcut. M1 Aksaray - Havalimanı Metro Hattı İncirli, Bahçelievler, Ataköy/Şirinevler ve Yenibosna Metro İstasyonları ile ilçeye hizmet vermektedir. Tramvay olarak ise T1 Kabataş - Eminönü - Zeytinburnu - Bağcılar Tramvay Hattı: Mehmet Akif ve Keresteciler Sitesi İstasyonları ile Bahçelievler’e ulaşmak oldukça kolay. Metrobüs ile de ilçeye ulaşmak çok kolay.  Oldukça yoğun ve hareketli olan ilçede birçok özel halk ve belediye otobüsü hizmet vermektedir. En çok tercih edilen Şirinevler ve Yenibosna mahalleleri merkez sayılacak yoğunlukta bir haldedir. Bahçelievler kiralık konut Şirinevler seçenekleri arasında da istediğiniz tarzda konut tipi bulma şansınız var. Özellikle ulaşımın kolay oluşuyla tercih edilen mevkilerde kiralık daire seçenekleri de oldukça fazla.

 

Bahçelievler kiralık konut fiyatları

 

Sanayi tesislerinin yüksek olduğu Yenibosna ve Çobançeşme Mahallesi’nde işyerleri sayısı oldukça fazla. Gıda, tekstil gibi tesislerin yoğun olması istihdam ve yerleşim olarak da ilçenin değerini artıran unsurlar arasında yer alıyor. Ticaret, hizmet sektörünün yayılmış bir hal aldığı Bahçelievler’in mahalleleri de bu noktaya bağlı olarak hızla gelişiyor. Bahçelievler konut yapısı ve fiyatlarına da göz atalım. Bahçelievler’de kentsel dönüşüm yönünden yenilenen yapılar yer alıyor. Yaşı küçük modern konut projelerinden kiralık seçeneklerin fazla olduğu Bahçelievler’deki konutlar her şey düşünülerek inşa ediliyor. Çok kolay aradığınız evi bulma şansınız bulunuyor. Bahçelievler kiralık konut fiyatları ise mahallelere göre değişiklik gösteriyor. Her sene oranlar değişirken ilçede en ucuz kira fiyatları Cumhuriyet Mahallesi olurken, en pahalı kira fiyatları ise Yenibosna Mahallesi’nde seyrediyor. Bahçelievler emlakçıdan veya Bahçelievler sahibinden kiralık konut seçenekleri için listeleme sayfamız sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

6 Aralık 2019

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

5 Aralık 2019

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

4 Aralık 2019

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

3 Aralık 2019

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

2 Aralık 2019

Bahçelievler Kiralık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.