/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çeşmecancel
İzmircancel

İzmir Çeşme Kiralık Ev

araması için 333 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çeşme Kiralık Konut Bakanlar İçin İlçe Rehberi

Çeşme kiralık konut tercihinizde nihai bir karara varmadan önce, bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Bölgenin coğrafi özelliklerinden, ekonomik yapısına ve hatta emlak piyasasına ilişkin çok çeşitli bilgilere yer verdiğimiz yazımızı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Türkiye’nin refah seviyesi en yüksek kentlerinden biri olan İzmir’in batısında yer alan Çeşme ilçesi, doğusunda urla, kuzeyinde Karaburun ile komşudur. İlçe batısında ve güneyinde Ege Denizi tarafından çevrilmiş vaziyettedir. Bölgenin yüzölçümü 217 kilometrekare olarak hesaplanmıştır. İlçe, denizden yalnızca on metre yüksekte yer almaktadır. Kentin en turistik mekanı olan Çeşme, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.  Çeşme,  beyaz kumlardan oluşan uçsuz bucaksız sahilleri ile deniz turizmi için çok önemli bir yerleşim noktası olma özelliğine sahiptir.

 

Çeşme Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Çeşme kiralık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçedeki ekonomik faaliyetler ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Çeşme’deki en temel ekonomik uğraş turizmdir. Mayıs ayından başlayarak, Eylül ayının sonlarına kadar çok sayıda turist ilçede ikamet etmektedir. İzmir’in incisi olarak da bilinen bölgede, çok sayıda mavi bayraklı plaj bulunmaktadır. Rüzgara kapalı koyları ve iklimin uygunluğu sebebiyle, ilçede birçok deniz sporu yapılmaktadır. Sörf, bunların en başında gelmektedir. Turistik amaçla gelen birçok kişi otel veya pansiyon tercih etmek yerine, Çeşme kiralık ev günlük arayışına girmektedir.  Turizm faaliyetlerinin hemen ardından, tarım  ve hayvancılık gelir. Yerel halkın bir kısmı, meyve ve sebze yetiştirerek geçimini sağlamaktadır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgede, zeytincilik ve bağcılık çok aktif bir şekilde yapılmaktadır. 1980’lerden sonra, tütün ve kavun yetiştiriciliği de yaygın hale gelmiştir. 

 

Çeşme Kiralık Konut Tercih Edeceklere Demografik Yapı

Eğer Çeşme Toki kiralık daire tercihinde bulunmayı düşünüyorsanız, arayışlarınızı ilçenin en gözde semti olan Alaçatı’da sürdürmeniz gerekecektir. 2017 Yılı Eylül ayında tamamlanan projede 1075 adet konut yer almaktadır. 01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre ilçenin nüfusu 43.489 kişiden oluşmaktadır. Burada yaşayan insanların %50.68’i erkek, geriye kalan %49.32’si kadındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağıldığı ilçede popülasyon, yaz aylarında artmaktadır.  25 büyük mahalleden oluşan Çeşme’de köy veya bucak yerleşimine rastlanmaz. Çeşme kiralık daire düşünenler, ilçenin en kalabalık on mahallesinden birini seçip, araştırmalarını o bölgede yoğunlaştırabilirler:

 

 • Alaçatı Mahallesi
 • Musalla Mahallesi
 • İsmet İnönü Mahallesi 
 • Reisdere Mahallesi
 • 16 Eylül Mahallesi
 • Ovacık Mahallesi 
 • Dalyan Mahallesi 
 • Çiftlik Mahallesi
 • Germiyan Mahallesi
 • Ilıca Mahallesi 

 

Çeşme Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerinden hareketle, ilçedeki ev sayısının 51.482 kişiye ulaştığını söyleyebiliriz. Bir hanede ise ortalama 2.85 kişi yaşamaktadır. Çeşme’de kiralık evler ortalama 88 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira ise 18 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Çok daha açık bir ifade ile, Çeşme kiralık daire bakan bir kişinin her ay ortalama 1.598 Türk Lirası kira bedeli ödemeye hazır olması gerekmektedir. Fakat bu rakam, tercih edilen konut tipi ile lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Alaçatı’da kiralık evler yaklaşık 2.36 Türk Lirası kira bedeline sahiptir. Konut tipine göre ise, kira bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 60 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1.440 Türk Lirası
 • 2+1, 80 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1.430 Türk Lirası
 • 3+1, 114  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1.824 Türk Lirası 
 • 4+1, 158 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 2.882 Türk Lirası 

 

Eğer Çeşme kiralık konut arayışınızı mutlu sona kavuşturmak isterseniz, ilçedeki emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya Çeşme Sakarya Mahallesi kiralık ev ilanlarının yer aldığı listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.